dokumeñtų anãlizė, sociologijoje – tyrimo metodas, taikomas renkant rašytiniame ar spausdintame tekste, magnetinėje ar filmavimo juostoje užfiksuotą informaciją.

Dokumentų analizės tipai

Skiriami dokumentų analizės pagrindiniai tipai: santykinai nestruktūrizuota (dar vadinama tradicine arba kokybine) ir struktūrizuota turinio (kontent) analizė, kai socialinė informacija analizuojama kiekybinių indikatorių pagalba.

Santykinai nestruktūrizuota analizė

Santykinai nestruktūrizuota dokumentų analizė pagrįsta tyrėjo gebėjimu įsigilinti į dokumentų turinį bei logiškai pagrįsti savo išvadas. Atskleidžiama pagrindinės mintys ir idėjos, loginiai ryšiai ir prieštaravimai, dėsningumai ir tendencijos. Tiriama dokumento išvaizda, forma ir turinys, jo autoriai, sudarymo tikslai, dokumento patikimumas, duomenų tikrumas, jo poveikis visuomenei (pavyzdžiui, mokslinių dokumentų apžvalga).

Struktūrizuota turinio analizė

Struktūrizuotos turinio (kontent) analizės metodika remiasi statistinių objektyvių teksto charakteristikų įvertinimu. Charakteristikomis gali būti publikacijų tam tikra tema dažnis, eilučių, skirtų tam tikroms temoms ar autoriams, skaičius, problemų, terminų, vardų ir kitų paminėjimo dažnis ir kita. Atrankos elementai yra žodžiai, frazės, tam tikri straipsniai ir kita. Tyrimo objektais gali būti įvairūs tekstai: knygos, žurnalai, laikraščiai, kalbos, pasisakymai, laiškai, dienoraščiai ir kita.

2129

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką