Massey Douglas Steven (Daglas Stivenas Mãsis) 1952 10 05Olympia (Vašingtono valstija), Jungtinių Amerikos Valstijų sociologas. Dr. (1978). Amerikos menų ir mokslų akademijos (1995), Nacionalinės mokslų akademijos (1998), Amerikos politinių ir socialinių mokslų akademijos (2003) narys.

Išsilavinimas ir veikla

1974 baigė Vakarų Vašingtono (Bellinghame, Vašingtono valstija), 1977 – Princetono universitetą. 1980–87 ir 1994–2003 dėstė Pensilvanijos, 1987–94 – Čikagos universitete. Nuo 2003 dėsto Princetono universitete. Amerikos sociologų asociacijos (2000–01), Amerikos politinių ir socialinių mokslų akademijos (2006–15) prezidentas.

Tyrimų sritys ir įžvalgos

Tyrinėja demografijos, miesto sociologijos, socialinės stratifikacijos, rasės ir etniškumo, tarptautinės migracijos, Lotynų Amerikos visuomenių, socialinių tyrimų metodų problemas. Bendrosiomis migracijos priežastimis laiko industrializaciją, technologinę pažangą žemės ūkyje, gyventojų skaičiaus didėjimą. Nagrinėdamas socialinius mechanizmus, skatinančius ir palaikančius meksikiečių emigraciją, nustatė, kad ji prasidėjo, kai didėjanti bedarbystė Meksikoje sutapo su pramonės augimu ir didėjančiu nekvalifikuoto darbo poreikiu Jungtinėse Amerikos Valstijose. Anot D. S. Massey, migracija įgauna pagreitį ir vis labiau plinta, nes ji yra dinaminis socialinis procesas – bendruomenėse ilgainiui susiformuoja tarpasmeninių ryšių tinklai, kad darbas taptų lengvai pasiekiamas visiems bendruomenės nariams.

Douglas Steven Massey

Nustatė, kad Jungtinių Amerikos Valstijų miestuose įsitvirtinusi afroamerikiečių atskirtis lemia žemesnį afroamerikiečių išsilavinimą, prastesnius karjeros pasiekimus. Segregacijos ir pajamų nelygybės sąveika didina skurdo koncentraciją, kuri kelia socialinius neramumus ir smurto proveržius. Dėl skurdo mažėja vidutinė gyvenimo trukmė, sutrinka asmens kognityvinė raida.

Veikalai

Parašė veikalus: Sugrįžimas į Aztláną: Tarptautinės migracijos iš Vakarų Meksikos socialinis procesas (Return to Aztlan: The Social Process of International Migration from Western Mexico, su kitais, 1987), Amerikietiškas apartheidas: Segregacija ir žemiausios klasės kūrimas (American Apartheid: Segregation and the Making of the Underclass, su Nancy A. Denton, 1993), Pasaulis judėjime (Worlds in Motion, su kitais, 1998), Už dūmų ir veidrodžių: JAV imigracijos politika globalizacijos amžiuje (Beyond Smoke and Mirrors: U. S. Immigration Policy in the Age of Globalization, su Jorge Durandu ir Nolanu Maloneʼu, 2002), Upės ištakos: Amerikos elitinių koledžų ir universitetų pirmakursių kilmė, siekiai ir vertybės (The Source of the River: The Origins, Aspirations, and Values of Freshmen at Americaʼs Elite Colleges and Universities, su kitais, 2003), „L“ žodžio sugrįžimas: Liberali naujo šimtmečio vizija (Return of the L-Word: A Liberal Vision for the New Century 2005), Svetimi svetimame krašte (Strangers in a Strange Land 2005), Kategoriškai nelygūs: Amerikos stratifikacinė sistema (Categorically Unequal: The American Stratification System 2007), Įtakos sferos: Rasinės ir klasinės nelygybės socialinė ekologija (Spheres of Influence: The Social Ecology of Racial and Class Inequality 2014).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką