Kejėnų piliakalnis, pilkapynas ir kapinynas

Kejnų pliakalnis, pilkapýnas ir kapinýnas yra Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje prie Kejėnų kaimo (Ariogalos seniūnija), Šventupio kairiajame krante, miške.

Piliakalnis

Piliakalnis vadinamas Kaukuru, Švedų bokštu, yra į pietryčius nuo kaimo, prie Šventupio ir bevardžio upelio santakos. Jį iš pietų juosia Šventupio, iš rytų ir šiaurės – bevardžio upelio slėniai. Nuo slėnių pusės šlaitai statūs, apie 14 m aukščio, vakarų pusėje tęsiasi aukštuma. Aikštelė trikampė (kraštinės ilgis apie 16 m), ją nuo aukštumos skiria 18 m ilgio ir 2,5 m aukščio pylimas ir už jo esantis apie 2 m gylio ir 38 m ilgio griovys. Piliakalnis datuojamas pirmu tūkstantmečiu–antro tūkstantmečio pradžia.

Pilkapynas ir kapinynas

Apie 300 m į vakarus nuo piliakalnio yra apardytas pilkapynas (17 pilkapių), į šiaurę nuo jo – kapinynas. Vytauto Didžiojo karo muziejaus archeologai 1970 tyrė pilkapyną ir kapinyną (vadovas J. Antanavičius), 1999 – kapinyną (vadovas V. Kazakevičius). Ištirta 2 pilkapiai ir 500 m2 kapinyno. Pilkapių sampilai 6–12 m skersmens ir 0,3–0,6 m aukščio, iškasinėti lobių ieškotojų; rasta akmenų vainikų liekanų. Mirusieji laidoti nedeginti su įkapėmis; kapuose rasta po vieną 3–4 a. geležinį įmovinį ietigalį. Kapinyne rasta 8 sudegintų mirusiųjų kapai (10–12 a.) ir 8 žirgų griaučiai (10–13 a.) su įkapėmis (rasta apie 380 dirbinių) bei 83 nedegintų mirusiųjų kapai (15–17 amžius). Radiniai saugomi Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

Kaukuras; Švedų bokštas; -Kejėnų pilkapynas; -Kejėnų kapinynas

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką