Krasnodar (Краснодар, Krasnodãras), iki 1920 Jekaterinodar (Jekaterinodãras), miestas Rusijos pietvakariuose, į pietus nuo Rostovo prie Dono, Kubanės dešiniajame krante; krašto centras. 649 850 gyventojų (2020; aglomeracijoje 838 400 gyventojų).

Geležinkeliai ir plentai į Novorossijską, Rostovą prie Dono, Volgogradą, Stavropolį. Upių uostas. Oro uostas. Žemės ūkio mašinų, staklių, kompresorių, elektros matavimo ir radijo prietaisų, dujų įrangos, medicinos instrumentų gamyba, chemijos (plastikų, gumos techninių gaminių, naftos chemijos), tekstilės (vilnos, medvilnės), statybinių medžiagų, baldų, siuvimo, odos ir avalynės, porceliano ir fajanso, maisto (mėsos, aliejaus, pieno, tabako) pramonė. Kubanės valstybinis (įkurtas 1970), žemės ūkio, technologijos universitetai, Maskvos prekybos universiteto filialas, medicinos akademija; politechnikos, karinės aviacijos, karinis, medicinos, meno ir kultūros, fizinės kultūros institutai. Daug mokslinio tyrimo institutų. Dramos, operetės, lėlių teatrai, filharmonija. Cirkas. Istorijos ir archeologijos muziejus rezervatas, dailės muziejus. Stadionas (pastatytas 2016). 1793 kazokai įkūrė gyvenvietę, 1794 pastatyta Jekaterinodaro pilis. Miesto teisės nuo 1867.

Krasnodar

Lietuviai

I pasaulinio karo metais Jekaterinodare gyveno lietuvių, pasitraukusių iš Lietuvos. 1916–17 iš Petrogrado, Maskvos ir kitų miestų buvo atkeltos kai kurios iš Lietuvos evakuotų lietuvių moksleivių grupės. Veikė Lietuvių draugijos nukentėjusiems dėl karo šelpti skyrius.

Krasnodaro stadionas (pastatytas 2016)

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką