Lloydʼs būstinė Londone (pastatas pastatytas 1986, architektas Richardas Rogersas)

Lloydʼs būstinės Londone interjeras (architektas Richardas Rogersas)

„Lloyd’s“, „Lloyd’s of London“, tarptautinė draudimo asociacija; vienas didžiausių draudikų pasaulyje. Būstinė Londone. Nariai – daugiau kaip 2000 draudimo bendrovių, susivienijusių į 72 draudimo sindikatus (specializuojasi laivų, orlaivių, turto, nuo nelaimingų atsitikimų draudimo ir perdraudimo srityse), ir 46 draudimo brokerių bendrovės (2008 pradžia).

Veiklą plėtoja daugiau kaip 200 šalių ir teritorijų (Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje sutelkta 44 %, Didžiojoje Britanijoje – 24 %, kitose Europos šalyse – 14 % veiklos).

Perdraudimas sudaro 33 %, turto draudimas – 23 %, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų – 21 %, laivų draudimas – 8 % visos veiklos. Sudarydamos draudimo sutartis asociacijos narės veikia savo vardu. Už prievoles jos atsako visu savo turtu, kitaip nei akcinių bendrovių akcininkai, kurie atsako savo akcinio kapitalo dalimi. Lloyd's narės pelną dalijasi pagal prisiimtos rizikos dydį.

Asociacijai vadovauja Taryba, kuri sprendžia tik organizacinius klausimus, neatsako už narių įsipareigojimus. Lloyd's turi atstovų ir agentų visuose svarbesniuose pasaulio jūrų uostuose. Jie nuolat perduoda informaciją apie laivų judėjimą, avarijas ir audras, padeda į sunkią padėtį patekusiems laivams, gelbėja apgadintus krovinius, vertina nuostolius, nagrinėja klientų pretenzijas.

1688 kavinėje Lloyd‘s Coffee House (savininkas E. Lloydas) sudaryti pirmieji jūrinių laivų draudimo sandoriai ir įsteigta Lloyd's. 18 amžiaus pradžioje pradėta sudarinėti laivų sąrašus, vėliau įsteigta savarankiška organizacija Lloydo laivų registras (Lloyd‘s Register of Shipping, Lloydo registras) su Lloyd's atstovybe. 1871 Lloydo įstatymu (Lloyd‘s Act) patvirtinti Lloyd's įstatai, vėliau ne kartą keisti. 20 amžiaus pradžioje pradėjo teikti visų rūšių turto ir gyvybės draudimo paslaugas. 1939 draudimo įsipareigojimams Jungtinėse Amerikos Valstijose garantuoti įkurtas fondas Lloyd‘s American Trust Fund (jo lėšas tvarkyti pavesta Niujorko bankui Citibank). 1973 Lloyd's turėjo daugiau kaip 7000 narių, susivienijusių į apie 260 sindikatų. 20 amžiaus 9–10 dešimtmečiais dėl mažo veiklos pajamingumo (pavyzdžiui, 1985 – 2,1 %), padidėjusios konkurencijos draudimo rinkoje (pagrindinis konkurentas – Londono draudikų institutas, vienijęs daugiau kaip 1000 narių), kai kurių naujų draudimo rūšių nuostolingumo, didelių naftos, chemijos ir aviacijos bendrovių atsisakymo draustis (savo įmones jos pradėjo drausti pačios), didelių stichinių nelaimių (1988 avarijos gręžinyje Šiaurės jūroje, bendrovės Pan American World Airways lėktuvo katastrofos Škotijoje ir uragano Hugo, 1989 žemės drebėjimo Kalifornijos įlankoje ir kitų) Lloyd's patyrė sunkumų, sumažėjo jos narių skaičius (vien 1988 neteko 1750 narių, 1989 turėjo apie 32 000 narių, susivienijusių į apie 360 sindikatų). Bendras narių kapitalas – 13,5 mlrd., pasirašytų draudimo įmokų suma – 16,4 mlrd., pelnas – 3,8 mlrd. svarų sterlingų (2007).

2271

-Loid; -Loidas

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką