pùšbolas (angl. pushball < push – stumti + ball – kamuolys), sportinis žaidimas, kurio dalyviai stengiasi įvaryti, įridenti didelį kamuolį į varžovų vartus. Pušbolą žaidžia 2 komandos po 11 žaidėjų (iš jų 2 vartininkai), žirgų pušbolą – po 6, kartais po 8 raitelius, kurių vienas yra vartininkas. Pušbolo aikštės dydis 118,02 × 45,72 m, jos galuose pastatyti 6,1 m pločio vartai, kurie įrengiami iš dviejų 5,49 m aukščio stulpų su skersiniu, įtaisytu 2,13 m aukštyje. Kamuolio skersmuo 1,83 m, masė 22,67 kg. Jei kamuolys patenka į varžovo vartus virš skersinio, skiriami 8 taškai, jei žemiau skersinio – 5 taškai, už išvarymą už galinės linijos – 2 taškai. Žirgų pušbolas žaidžiamas futbolo arba 200 × 400 m dydžio aikštėje su 1,3–1,8 m skersmens pripučiamu kamuoliu. Jį stumti, varyti gali tik žirgas, raiteliui kamuolį liesti draudžiama. Žaidžiama 2 kėlinius po 10–30 min be pertraukos.