Zagrebo universitetas

Zagrebo universiteto Civilinės inžinerijos, architektūros ir geodezijos fakultetas

Zãgrebo universitètas (Sveučilište u Zagrebu), seniausia ir didžiausia Kroatijos aukštoji mokykla. Pirmoji aukštoji mokykla Pietryčių Europoje.

Veikia fakultetai: Chemijos ir technologijų, Civilinės inžinerijos, architektūros ir geodezijos, Edukologijos ir reabilitacijos, Ekonomikos ir verslo, Elektrotechnikos ir informatikos, Farmacijos ir biochemijos, Filosofijos, Gamtos mokslų ir matematikos, Geotechnologijų (Varaždine), Kasybos, geologijos ir naftos gavybos, Katalikų teologijos, Kūno kultūros, Maisto pramonės ir biotechnologijų, Mašinų gamybos ir laivų statybos, Medicinos, Metalurgijos (Sisake), Miškininkystės, Mokytojų rengimo, Organizavimo ir informatikos (Varaždine), Politologijos, Stomatologijos, Teisės, Tekstilės ir technologijų, Transporto ir kelių inžinerijos, Vaizduojamojo meno, Veterinarijos, Žemės ūkio; taip pat Universitetinis Kroatijos studijų centras, 3 akademijos (Dailės, Muzikos ir Teatro). 2013/2014 buvo 72 480 studentų, 7900 dėstytojų. Turi Zagrebo nacionalinę ir universitetinę biblioteką, 6 fakultetų bibliotekas, leidyklą Liber.

1669 Šv. Romos imperatorius Leopoldas I įkūrė Zagrebo neoakademiją (Neoacademia Zagrabiensis). Imperatorės Marijos Teresės dekretu 1776 įsteigta Karališkoji mokslų akademija (Regia Scientiarum Academia; turėjo Filosofijos, Teologijos ir Teisės fakultetus), Austrijos imperatoriaus Pranciškaus Juozapo dekretu 1874 – Zagrebo universitetas.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką