Pasaulinis islamo kongresas

Pasaulnis islãmo kongrèsas (arab. Motamar Al-Alam Al-Islami, angl. World Muslim Congress), islamiška nevyriausybinė tarptautinė organizacija.

Veikla

Pasaulinis islamo kongresas siekia skleisti islamą, visų musulmoniškų šalių bendradarbiavimo politinėje, ekonominėje, religinėje, kultūrinėje, edukacinėje srityse, skatina musulmonų vienybę tikėjime, arabų kalbos įtvirtinimą ir puoselėjimą. Tyrinėja islamo istoriją, filosofiją, dogmatiką, organizuoja įvairias konferencijas, leidžia informacinius ir religinius periodinius leidinius.

Organizacija

Generalinė būstinė yra Karači, skyriai ir filialai veikia apie 70 šalių. Aukščiausioji institucija yra Asamblėja, vykdomoji – Aukščiausioji taryba, ji skiria organizacijos pirmininką, generalinį sekretorių, tvirtina biudžetą. Organizacija turi Jungtinių Tautų patarėjos ir Islamo konferencijos organizacijos stebėtojos statusą.

Istorija

Islamiško pasaulio autoritetų pasitarime, vykusiame 1926 Mekoje, nuspręsta, kad būtina įkurti tarptautinę organizaciją, kuri skatintų ir remtų pasaulio musulmonų bendruomenės solidarumą ir vienybę, gintų musulmonų interesus.

Pasaulinis islamo kongresas pradėtas organizuoti 1931 pasitarime Jeruzalėje. Buvo sudaryta ir patvirtinta šio kongreso konstitucija, reglamentas, išrinktas prezidentas ir 2 viceprezidentai. Organizacija oficialiai veiklą pradėjo 1949 Karači. 1951 Karači vyko Pasaulinio islamo kongreso pirmoji plenarinė konferencija. Svarstyta musulmonių ir musulmoniškojo jaunimo klausimai, viena pagrindinių idėjų buvo įsteigti Pasaulio musulmonų naujienų agentūrą ir Tarptautinį musulmonų plėtros banką.

Nuo 1951 Pasaulinio islamo kongreso konferencijos vyksta įvairiose musulmoniškose šalyse.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką