pãšto pérlaida, pinigų siuntimas paštu šalies viduje ir į užsienį.

Pašto perlaidų siuntimas ir išmokėjimas

Būna paprastoji (mokėjimo dokumentas siunčiamas paštu) ir elektroninė (duomenys siunčiami elektroniniu paštu) pašto perlaida. Siunčiamą pašto perlaidą galima sumokėti grynaisiais pinigais, banko kortele arba mokamuoju pavedimu. Už pašto perlaidą imamas nustatyto dydžio mokestis (priklauso nuo siunčiamos pinigų sumos dydžio). Apie pašto perlaidą gavėjui pranešama telefonu arba raštu (pranešimas įmetamas į laiškų dėžutę). Gautos pašto perlaidos išmokamos grynaisiais pinigais arba (jei taip nustatyta) pinigai gali būti pervesti į banko sąskaitą. Tarptautinės pašto perlaidos išmokamos gavimo valstybės nacionaline valiuta.

„Lietuvos pašto“ pinigų perlaidos

Lietuvoje per bendrovę Lietuvos paštas siųsti ir gauti pinigus, siunčiamus pašto perlaida, ir šalies viduje, ir į užsienį (iš užsienio) galima tik eurais. Pašto perlaidų blankuose adresai rašomi lotyniškomis raidėmis ir arabiškais skaitmenimis. Vienos pašto perlaidos iki pareikalavimo (PayPost klientų aptarnavimo skyriuje ar pašte) arba į banko sąskaitą suma šalies viduje neturi viršyti 15 000 eurų, su pristatymu gavėjui – 550 eurų.

Tarptautinės pašto perlaidos gali būti siunčiamos tik į tas valstybes, su kuriomis bendrovė Lietuvos paštas yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis (2019 tokių valstybių buvo 23). Maksimalios pašto perlaidų sumos į įvairias valstybes skiriasi, pvz., į Azerbaidžaną nustatyta maksimali 1000 eurų suma, į Armėniją, Baltarusiją, Braziliją, Kazachiją, Moldaviją, Rusiją, Ukrainą – 2000 eurų, Bulgariją, Ispaniją – 3000 eurų, Bosniją ir Hercegoviną, Lenkiją, Vengriją – 5000 eurų, Australiją, Latviją, Serbiją, Šveicariją – 15 000 eurų.

„Western Union“ perlaidos

Be tradicinio būdo, naudojantis Lietuvos pašto bendradarbiavimo partnerės tarptautinės finansinių paslaugų korporacijos Western Union teikiama paslauga pinigus galima siųsti į daugiau kaip 200 valstybių ir teritorijų, kuriose veikia daugiau kaip 550 000 šios korporacijos atstovybių. Pinigai gali būti išmokami vos po kelių minučių, net jei jų gavėjas yra kitame pasaulio krašte.

2079

-perlaida; -pinigų perlaida; -Western Union