Neto António Agostinho (Antonijus Agostinjus Nètas) 1922 09 17Icolo e Bengo (Bengo provincija) 1979 09 10Maskva, Angolos politikas. Gydytojas.
1956 su kitais įkūrė Angolos išsivadavimo liaudies judėjimo (MPLA) organizaciją (1977 ji pertvarkyta į MPLA–Darbo partiją), 1962–79 buvo jos pirmininkas. 1961–74 vadovavo antikolonijiniam partizaniniam karui dėl nepriklausomybės.
1975–79 pirmasis Angolos prezidentas ir Revoliucinės tarybos pirmininkas, 1978–79 – ir vyriausybės vadovas. A. A. Neto vyriausybė įtvirtino prosovietinį vienpartinį režimą, nacionalizavo stambias pramonės įmones, plantacijas. Užsienio politikoje orientavosi į SSRS, Kubą ir kitas komunistines valstybes, naudojosi jų parama.
Citata
Nors buvo dedamos visos pastangos laikytis citavimo stiliaus taisyklių, gali pasitaikyti tam tikrų neatitikimų. Jei turite klausimų, prašome vadovautis atitinkamu stiliaus vadovu arba kitais šaltiniais.