Fokoliãrų judjimas, Opera di Maria (liet. Marijos veikimas), tarptautinė religinė organizacija. Popiežiaus teisių organizacija (patvirtino 1962 popiežius Jonas XXIII). Praktikuoja radikalų evangelinį gyvenimą ir bendruomeninį dvasingumą. Pagrindinės Fokoliarų judėjimo šakos nariai gyvena bendruomenėse (lotyniškai focus – židinys, šeima; iš čia pavadinimas), laikosi klusnumo, skaistybės ir neturto įžadų, vedusieji duoda kitus įžadus. Tikslas – prisidėti prie Jėzaus Kristaus troškimo Tegul visi bus viena (Jn 17, 21). Siekia visų vienybės ir tarpusavio meilės, padeda atsinaujinti Bažnyčiai ir visuomenei.

Fokoliarų judėjimas kilo 1943 Trento, pradininkė ir prezidentė Chiara Lubich (1920–2008). Kūrėsi Europos, Lotynų Amerikos šalyse, vėliau išplito ir kitur. Centras Romoje. Fokoliarų judėjimas priklauso Katalikų Bažnyčiai, bet veikloje dalyvauja ir evangelikai liuteronai, evangelikai reformatai, stačiatikiai, anglikonai, budistai, musulmonai, judėjai ir kitų religijų išpažinėjai, taip pat netikintys.

Yra Fokoliarų judėjimo atšakų – vienuolių vyrų, vienuolių moterų, kunigų, savanorių, jaunimo fokoliaras. Fokoliarų judėmimas veikia 182 šalyse, yra 141 280 tikrųjų narių (2020).

Lietuvoje Fokoliarų judėjimo užuomazgų atsirado 1968 (šeima iš Lietuvos dalyvavo Fokoliarų judėjimo suvažiavime Rytų Berlyne); įkurtas 1990. Centras Vilniuje. Veikia du Moterų fokoliaratai (pirmas įkurtas 1991; 6 tikrosios narės, 2003) ir Vyrų fokoliaras (įkurtas 1992; 3 tikrieji nariai, 2003).

373

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką