Göttingeno universitetas

Göttingeno universitetas (vok. Universität Göttingen, Gètingeno universitètas), Georg-August-Universität Göttingen (Gètingeno Jùrgio Augùsto universitètas), vienas didžiausių Vokietijos universitetų.

Struktūra ir veikla

Veikia 13 fakultetų (2025): Biologijos ir psichologijos, Chemijos, Ekonomikos, Filosofijos, Fizikos, Matematikos ir informatikos, Medicinos, Miškininkystės ir miško ekologijos, Socialinių mokslų, Teisės, Teologijos, Žemės mokslų ir geografijos, Žemės ūkio mokslų. Yra daug mokslinio tyrimo institutų ir mokslo centrų, universitetinė valstybinė biblioteka (įkurta 1734; turi apie 5 mln. tomų), senasis botanikos sodas (įkurtas 1751, steigėjas – Šveicarijos gamtos tyrinėtojas ir poetas A. von Halleris), eksperimentinis botanikos sodas (įkurtas 1967), observatorija (įkurta 1751), Menų galerija, Chemijos, Zoologijos ir kiti muziejai. Leidžiami moksliniai leidiniai: Personal- und Vorlesungsverzeichnis, Georgia-Augusta, Nachrichten aus der Universität Göttingen.

senasis Göttingeno universiteto auditorijų pastatas

Apie 28 000 studentų, apie 13 000 darbuotojų, iš jų – 4800 dėstytojų, tarp jų – 535 profesoriai (2025).

Istorija

Göttingeno universiteto observatorija

1734 universitetą įkūrė Didžiosios Britanijos karalius ir Hannoverio kurfiurstas Jurgis II (universitetas pavadintas jo vardu, pradėjo veikti 1737). 18 amžiuje universitetas buvo žymus racionalizmo ir humanizmo, 19 amžiaus pradžioje – kultūrinio ir nacionalinio sąjūdžio centras. 2004 studijavo 24 000 studentų, dėstė 3400 dėstytojų. Apie 40 su Göttingeno universitetu susijusių mokslininkų yra gavę Nobelio premiją, 14 iš jų premiją gavo už universitete atliktus mokslinius tyrimus. 18 amžiuje universitete studijavo 7 studentai iš Lietuvos.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką