Speke John Hanning (Džonas Haningas Spkas) 1827 05 03Bideford (Devono grafystė) 1864 09 15Corsham (Viltšyro grafystė), anglų keliautojas, Afrikos tyrėjas.
Dalyvavo 3 ekspedicijose į Afriką ieškoti Nilo ištakų. Su R. F. Burtonu 1854–55 keliavo į Somalį, 1857–59 – iš Zanzibaro į Rytų Afriką, 1858 atrado Tanganikos (su R. F. Burtonu) ir Viktorijos ežerus. 1860–64 su J. A. Grantu ieškojo Nilo versmių, 1862 atrado Kageros upę ir Nilo ištaką iš Viktorijos ežero, ištyrė Nilo aukštupį, kartografavo dalį Viktorijos ežero. Svarbiausi veikalai: Žurnalas apie Nilo ištakų atradimą (Journal of the Discovery of the Source of Nile 1863), Kas atvedė prie Nilo ištakų atradimo (What Led to the Discovery of the Sources of the Nile 1864). Jo vardu pavadintas kalnas Ruwenzori kalnuose.
Johno Hanningo Spekeʼo portretas (grafika, 1863, dailininkas Samuel Hollyer)
Citata
Nors buvo dedamos visos pastangos laikytis citavimo stiliaus taisyklių, gali pasitaikyti tam tikrų neatitikimų. Jei turite klausimų, prašome vadovautis atitinkamu stiliaus vadovu arba kitais šaltiniais.