Namibijos švietimas
Nambijos švietmas
Iki nepriklausomybės paskelbimo (1990) dėl apartheido politikos Namibijos gyventojams afrikiečiams mokslas buvo sunkiai prieinamas. Veikė atskiros mokyklos baltiesiems, metisams ir afrikiečiams. Dauguma afrikiečių (jiems mokslas buvo neprivalomas) baigė tik keturmetę pradinę mokyklą.
Pagal 1990 švietimo įstatymą, dešimtmetis mokslas privalomas ir nemokamas 6–16 metų vaikams. Mokoma anglų kalba. Švietimą tvarko Švietimo ministerija. Bendrojo lavinimo sistemą sudaro ikimokyklinės įstaigos, septynmetė pradinė (6–13 metų vaikams), trimetė žemesnės pakopos vidurinė (13–16 metų) ir dvimetė aukštesnės pakopos vidurinė (16–18 metų) mokykla. Baigusieji aukštesnės pakopos vidurinę mokyklą įgyja tarptautinį vidurinio mokslo baigimo pažymėjimą, kuris suteikia teisę stoti į aukštąją mokyklą. Baigusieji vidurinę mokyklą gali mokytis profesinio mokymo centruose, neuniversitetinėse aukštosiose mokyklose – pedagoginiuose koledžuose arba universitetinėse aukštosiose mokyklose – Namibijos universitete (įkurtas 1992) ir Namibijos politechnikos mokykloje (įkurta 1994, abu Vindhuke).
Namibijos mokiniai klasėje
Suaugusiųjų švietimo ir papildomojo ugdymo sistemai priklauso suaugusiųjų mokyklos, Namibijos atvirojo ir nuotolinio mokymo koledžas.
Yra Politinių ir socialinių mokslų tiriamasis, Ekonomikos mokslų tiriamasis, Darbo išteklių ir mokslo tiriamasis, Namibijos botanikos tiriamasis ir Nacionalinio herbarijaus mokslinis tiriamasis institutai, Nacionalinė biblioteka (įkurta 1926 Vindhuke), Nacionalinis muziejus (įkurtas 1890 Vindhuke), Nacionalinė galerija (įkurta 1980 Vindhuke).
Namibijos kultūra
Namibijos konstitucinė santvarka
Namibijos partijos ir profesinės sąjungos
Namibijos ginkluotosios pajėgos