Heschel Abraham Joshua (Abrahamas Džošua Hèšelis) 1907 01 11Varšuva 1972 12 23Niujorkas, žydų religinis filosofas. Chasidas. Daktaras (1933).

Išsilavinimas ir pedagoginė veikla

1927–33 studijavo filosofiją Berlyne, dėstė Talmudą Judaikos studijų aukštojoje mokykloje. 1938 nacių deportuotas į Lenkiją, dėstė Žydų studijų institute Varšuvoje. 1939 emigravo į Didžiąją Britaniją, nuo 1940 gyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose. 1945–72 dėstė judaizmo etiką ir misticizmą Amerikos žydų teologijos seminarijoje Niujorke.

Religijos filosofija

Anot A. J. Heschelio, religija yra tai, kas atsako žmogui į visus svarbiausius jam klausimus. Remdamasis judaizmu stengėsi šiuolaikiniam žmogui atskleisti egzistencinius klausimus ir jų atsakymus, pabrėžė nenutrūkstamą ir atvirą Dievo ir žmogaus santykį. A. J. Heschelis siekė apibrėžti pagrindines sąvokas, per kurias galima suvokti realybę. Teigė, kad protas pats nustato ribas, kurių negali peržengti, o tai, kas jas pranoksta, nenusakoma kategorijomis ar schemomis, yra dieviškoji realybė. Anot A. J. Heschelio, žmogus turi galimybę įveikti egocentriškumą ir atlikti dieviškuosius imperatyvus, tai esąs jo laisvės ir religingumo pagrindas.

Abraham Joshua Heschel

Veikalai

Svarbiausi veikalai: Pranašystė (Die Prophetie, vokiečių kalba 1936, anglų kalba 1962), Žmogus nėra vienišas (Man Is Not Alone 1951), Žmogaus ieškantis Dievas (God in Search of Man 1956), Kas yra žmogus? (Who is Man?), Dangaus Tora kartų veidrodyje (hebrajų kalba, abu 1965).

Parašė M. Maimonido biografiją, studijų apie žydų filosofiją, kabalą.

565

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką