Yoshino Akira (Akira Jošnas) 1948 01 30Suita (Osakos prefektūra), Japonijos chemikas. Vienas daug kartų įkraunamos ličio jonų baterijos išradėjų. Dr. (2005).

Išsilavinimas ir veikla

1970 baigė Kioto universitetą. Nuo 1972 dirba bendrovėje Asahi Kasei Corporation. Nuo 2017 Meijo universiteto profesorius.

Mokslinė veikla ir išradimai

1981 tyrė daugkartinio naudojimo baterijas, kuriose naudojamas poliacetilenas. 1983 pagamino įkraunamos baterijos prototipą, kaip katodą naudodamas ličio kobalto oksidą LiCoO2, kaip anodą – poliacetileną. Toks gamybos būdas leido iš baterijos pašalinti gryną litį, kuris yra nestabilus, gali užsidegti, ir vietoje jo naudoti ličio jonus, kurie yra saugesni nei litis. Tokiu būdu atsirado galimybė baterijas panaudoti praktiškai. Vėliau kartu su kitais vietoje poliacetileno padėjo naudoti grafitą tam tikruose organiniuose tirpikliuose, skirtuose ličio jonams saugoti neigiamame elektrode. Taip 1985 buvo sukurta, o 1991 kartu su bendrove Sony rinkai pristatyta pirmoji šiuolaikinė plataus naudojimo ličio jonų baterija.

Akira Yoshino

Apdovanojimai

Draperio premija (2014). Nobelio chemijos premija (2019, su J. B. Goodenoughu ir M. S. Whittinghamu).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką