Carrel Alexis (Aleksi Karèlis) 1873 06 28Sainte‑ Foy‑lès‑Lyon (prie Liono) 1944 11 05Paryžius, chirurgas, patologas fiziologas.

Išsilavinimas ir profesinė veikla

1900 baigė Liono universitetą. 1904 išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, dirbo Čikagos universitete. 1906–1939 Niujorko Rockefellerio universiteto Eksperimentinės chirurgijos skyriaus vadovas. 1940 įkūrė Žmogaus problemų tyrimo institutą Paryžiuje. Sukūrė kraujagyslių siuvimo, žaizdų gydymo, organizmo audinių auginimo, jų konservavimo užšaldant metodų. 1914–18 su anglų chemiku Henry Drysdale Dakinu sukūrė Carrelo–Dakino žaizdų gydymo metodą, panaudodamas žaizdų dezinfekcijai vandeninį natrio hipochlorido tirpalą, po kurio gerokai sumažėjo gangrenų atsiradimų. 3 dešimtmetyje su C. A. Lindberghu išrado perfuzinę sistemą, kuri leisdavo cirkuliuoti maitinamąjį skystį pro izoliuotą organą ir toks organas būdavo gyvybingas net kelias savaites, taip atvėrė kelią organų transplantacijai ir širdies chirurgijai.

Alexis Carrel

Knygos

Savo knygoje Žmogus. Nežinomybė (Man. The Unknown 1935) pristatė didžiulį planą, kuris, jo nuomone, apsaugos žmoniją ir pagerins žmonių populiacijos kokybę. Jo planai buvo šiek tiek artimi nacizmo idėjoms.

Apdovanojimai

Nobelio fiziologijos ir medicinos premija (1912).

Alexis Carrel ir Charles Augustus Lindbergh apžiūrintys perfuzinę sistemą

1334

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką