Adler Alfred (Alfredas Ãdleris) 1870 02 07Viena 1937 05 28Aberdeen (Škotija), austrų gydytojas, psichologas. S. Freudo mokinys ir bendradarbis.

Profesinė ir mokslinė veikla

1911 S. Freudo viešai sukritikuotas atsisakė jo psichoanalitinės mokyklos pagrindinių teiginių ir sukūrė individualiosios psichologijos sistemą. 1920–25 Vienos psichiatrijos klinikos vedėjas. 1926–37 dirbo Jungtinių Amerikos Valstijų ir Didžiosios Britanijos universitetuose. Teigė, kad asmenybės veiklos motyvacija pirmiausia yra socialinio, o ne seksualinio pobūdžio. Žmogaus socialinį aktyvumą lemia menkavertiškumo kompleksas, vienus individus skatinantis siekti sėkmės ir tobulumo, kitus – pasitraukti iš bendravimo arba tapti perdėtai aktyviais ir agresyviais. Menkavertiškumo kompleksas, susiformavęs vaikystėje dėl individo patirto nesaugumo, bejėgiškumo ir priklausomybės nuo kitų žmonių, išlieka visą gyvenimą ir yra svarbiausias žmogaus socialinio aktyvumo motyvas.

Alfred Adler

Knygos

Svarbiausi veikalai: Organų menkavertiškumo tyrimai (Studie über die Minderwertigkeit von Organen 1907), Apie neurotišką charakterį (Über den nervösen Charakter 1912), Žmonių pažinimas (Menschenkenntnis 1927).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką