Algimantas Juozas Poška

Algimantas Juozas Poška

Póška Algimantas Juozas 1940 11 14Vilnius, lietuvių inžinierius elektromechanikas. Habil. dr. (technol. m., 1996).

Išsilavinimas ir veikla

1965 baigė Kauno politechnikos instituto Vilniaus filialą. 1959–65 dirbo Vilniaus elektros tinkluose (vyriausiasis elektromonteris, vyriausiasis inžinierius), nuo 1965 dėstė Vilniaus Gedimino technikos universitete (iki 1996 veikė kitais pavadinimais), 2000–06 Automatikos katedros vedėjas; profesorius (1997).

Mokslinė veikla

Svarbiausi darbai iš elektros inžinerijos ir elektronikos inžinerijos, technologinių kompleksų automatizavimo, tiesiaeigių mechatroninių, mikroprocesorinių sistemų. Sukūrė specialiųjų automatinių sistemų su tiesiaeigėmis asinchroninėmis elektros pavaromis: valdymo sistemą su elektrine katapulta, pneumatinio transporto sistemą, sistemas su aukštosios įtampos jungtuvų tiesiaeigėmis elektrinėmis pavaromis, dulkių sprogimų lokalizacijos sistemą; daugelis jų įdiegtos į gamybą. Paskelbė daugiau kaip 150 mokslinių straipsnių, 3 išradimai.

Knygos

Parašė monografijas: Automatinės sistemos su tiesiaeigėmis elektros pavaromis (su Česlovu Teišersku, 1993), Tiesiaeigių elektros pavarų skaičiavimo ir valdymo algoritmai (su Roma Rinkevičiene, 1997), Tiesiaeigės mechatroninės sistemos. Teorija ir taikymas (su Roma Rinkevičiene ir A. Smilgevičiumi, 2006), vadovėlį Tipinių technologinių procesų ir įrenginių automatizavimas (1992), mokomųjų knygų, svarbiausios iš jų Lanksčiųjų gamybos sistemų automatizavimas (2004), Tiesiaeigės mechatroninės sistemos (su Zita Savickiene ir Sauliumi Lisausku, 2008). Automatikos terminų žodyno (2004) vienas sudarytojų ir vyriausiasis redaktorius.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką