algònkinai (savivardis algonquin), Šiaurės Amerikos indėnų tautų grupė: odžibviai, mikmakai, delavarai, kri, montanjai, naskapiai, čejenai ir kiti. Gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje.

Algonkinų gentys

juodakojų genties vyras

Iki europiečių kolonizacijos algonkinų grupei priklausė sunaikintos mohikanų, masačusetų ir kitos gentys. 18 a. buvo penkios teritorinės algonkinų grupės: šiaurės rytų (kri, naskapiai), Atlanto (masačusetai, naragansetai), centrinė (mohikanai, delavarai, odžibviai, otavai, algonkinai), vakarų (arapahai, čejenai bei siksikai, arba vadinamieji juodakojai) ir Kalifornijos (vijotai ir jurokai).

Gyvensena

mikmakų vigvamas

Algonkinai vertėsi medžiokle, žvejyba, žemdirbyste, rinko maistinius augalus. Gyveno vigvamuose. Dėvėjo drabužius iš sumedžiotų žvėrių odos ir kailio. Buvo paplitęs šamanizmas.

Istorija

Dauguma algonkinų, atapaskų spaudžiami, traukėsi iš savo senųjų gyvenamųjų vietų (dabar Šiaurės Kanada) į pietryčius ir stūmė iš ten indėnus sijus. 18 a. pradžioje algonkinai buvo užėmę plotą tarp Atlanto, Hudsono įlankos, Didžiųjų Ežerų ir Ohajo upės; kai kurios gentys (vadinamieji juodakojai) buvo pasiekusios Uolinius kalnus.

algonkinai (apie 1850)

2271

mikmakai; juodakojai; arapahai; mohikanai; masačusetsai; kri; naskapiai; naragansetai; delavarai; odžibviai; otavai; čejenai; vijotai; jurokai; siksikai

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką