tinklo Anonymous nariai su veidą dengiančiomis G. Fawkeso kaukėmis

tinklo Anonymous nariai su veidą dengiančiomis G. Fawkeso kaukėmis

„Anonymous“, „Anonimai“, tarptautinis decentralizuotas programišių aktyvistų ir haktyvistų tinklas, kurio nariai neatskleidžia savo tapatybės. Išgarsėjo dėl savo plataus masto DDoS atakų prieš įvairias vyriausybes, religines grupes ar korporacijų tinklalapius. Šio tinklo nariai skelbia nesiekiantys finansinės naudos ir veikiantys iš idėjos. Anonymous grupės nariai viešai pasirodo dėvintys kaukes, stilizuotas pagal G. Fawkeso veidą (G. Fawkesas geriausiai žinomas kaip Parako sąmokslo narys). Šia kauke tinklo nariai paslepia savo tapatybę, parodo savo organizacijos maištingą ir reakcingą prigimtį. Narys, atskleidęs savo tapatybę, nebegali toliau dalyvauti Anonymous veikloje.

Organizacijos pradžia laikoma 2003, kai susikūrė anoniminė paveikslėlių mainų svetainė 4chan. Anonymous pradžioje veikė kaip decentralizuota internetinė bendruomenė, daugiausia susitelkdama anonimiškai pasirinktam tikslui pasiekti.

Pradžioje tikslai buvo labiau pramoginiai, o 2008 projektu Chanologija (protestai, interneto svetainių puolimas ir kiti veiksmai prieš Scientologijos bažnyčią) prasidėjo tinklo Anonymous tarptautinė veikla, kurios tikslas jau buvo idėjinis aktyvizmas, o ne pramogos. Anonymous neturi savo interneto svetainės, bet bendrauja ir veikia per keletą susijusių svetainių: paveikslėlių mainų svetainėse Futaba, 4chan, keliuose Wikipedijos puslapiuose, Encyclopedia Dramatica ir interneto forumuose. Tinklas aktyviai reiškiasi pasisakydamas prieš interneto laisvės varžymus, antipiratinius įstatymus. Anonymous taikiniais buvo tapę ir Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio, Tuniso, Ugandos ir kitų šalių vyriausybės, vaikų pornografijos svetainės, autorinių teisių saugotojai, korporacijos, pvz., PayPal, MasterCard, Visa ir Sony. Anonymous viešai pritarė Wikileaks ir Occupy veikloms. Palaikė Arabų pavasarį. Dėl savo veiklos daug šios grupės narių buvo suimti Jungtinėse Amerikos Valstijose, Australijoje, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose ir kitose šalyse. Tinklo šalininkai jo narius vadina skaitmeniniais robinais hudais, o priešininkai – kiberteroristais. 2012 žurnalas Time tinklą Anonymous įvardijo kaip vieną iš 100 įtakingiausių pasaulio veikėjų.

tinklo Anonymous logotipas

2022 Anonymous išplatino pranešimą, kuriame griežtai smerkia Rusijos karinę invaziją į Ukrainą ir paskelbė kibernetinį karą V. Putino ir A. Lukašenkos vyriausybėms. Rusijoje kurį laiką neveikė kai kurie propagandiniai informacijos sklaidos kanalai, tarp jų – Russia Today. Besitęsiant atakoms prieš Rusijos kibernetinius taikinius, 2022 04 paviešintos visų Ukrainoje kariaujančių Rusijos karių tapatybės (daugiau kaip 120 000 karių gimimo datos, adresai, pasų numeriai ir duomenys apie priklausymą tam tikram kariniam daliniui).

2727

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką