Apeliãcinis tesmas, Lietuvõs apeliãcinis tesmas, teismas, peržiūrintis dar neįsigaliojusius žemesniųjų teismų sprendimus ir nuosprendžius.

Struktūra, teisėjų skyrimas

Lietuvos apeliacinis teismas

Sudaro Civilinių bylų ir Baudžiamųjų bylų skyriai. Bylas nagrinėja 3 teisėjų kolegija. Lietuvos apeliacinio teismo teisėją iš įrašytų teisėjų karjeros siekiančių asmenų registre asmenų Seimo pritarimu patarus Teisėjų tarybai skiria Respublikos Prezidentas. Lietuvos apeliacinio teismo pirmininką ir skyrių pirmininkus iš paskirtų šio teismo teisėjų Seimo pritarimu patarus Teisėjų tarybai skiria Respublikos Prezidentas. Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas ir skyrių pirmininkai skiriami 5 metams.

Veikla

Lietuvos apeliacinis teismas nagrinėja apeliacinius ir kitus skundus dėl neįsiteisėjusių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardos teismų sprendimų, nuosprendžių ir nutarčių civilinėse ir baudžiamosiose bylose. Jis t. p. yra vienintelis teismas, nagrinėjantis prašymus dėl užsienio valstybių ir tarptautinių teismų bei arbitražų sprendimų pripažinimo ir vykdymo Lietuvos Respublikoje.

Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas vykdo apygardų teismų administracinės veiklos priežiūrą. Lietuvos apeliacinis teismas savo kompetencijos ribose užtikrina vieningos teismų praktikos formavimą, kuria teisės taikymo bei įstatymų aiškinimo precedentus.

Įkurtas 1995 Vilniuje, iki 2001 veikė ir Administracinių bylų skyrius. 2020 teisme dirbo 30 teisėjų.

Pirmininkai

1

apeliacinis teismas

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką