atvirasis ir nuotolinis mokymas

atviràsis ir nuotolnis mókymas, tęstinio švietimo forma.

Atvirajam ir nuotoliniam mokymui būdinga prieinamumas visuomenei, nėra formalių atrankos procedūrų, neribojama mokymosi laikas, vieta, sparta, mokinio amžius. Taikomos įvairios organizacinės, techninės priemonės bei šiuolaikinės informacinės technologijos (elektroninis paštas, vaizdo konferencijos ir kita).

Pirmoji atvirojo ir nuotolinio mokymo įstaiga buvo I. Pitmano kolegija (įkurta 1840 Didžiojoje Britanijoje), rengusi stenografijos kursus susirašinėjant.

2020 dėl COVID‑19 protrūkio nuotolinis mokymas plačiai taikomas daugelyje šalių.

Lietuvoje atvirasis ir nuotolinis mokymas pradėtas 1931, įkūrus švietimo įstaigą Kalbaneum (nuo 1937 Savišvieta), ji rengė per 40 įvairių kursų.

2000 atvirojo ir nuotolinio mokymo būdu aukštojo mokslo siekė 20 360 studentų. 2008–11 nuotoliniu būdu studijavo 8 % studentų.

moksleivis per karantiną mokosi nuotoliniu būdu

2011/12 septyniolikoje Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų nuotoliniu būdu mokėsi 287 mokiniai (59,2 % – Vilniaus Ozo gimnazijoje). Nuotolinis mokymas teikiamas Vilniaus Ozo gimnazijoje (1–8 klasės ir I–IV gimnazijos klasės), Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje (asmenims iki 20 m., 9–12 gimnazijos klasės), Šiaulių Sandoros progimnazijoje (1–8 klasės), Akmenės suaugusiųjų mokymo centre (asmenims nuo 16 m., 5–12 klasės), Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre (9–12 klasės) ir kitur.

Nuotoliniu būdu gali mokytis visi norintieji, tereikia turėti interneto ryšį ir kompiuterį. Atsiskaitymai vyksta internetu, o norint laikyti brandos egzaminus tenka atvykti juos laikyti į Lietuvą ir išlaikius gaunamas brandos atestatas. Šis mokymo metodas patogus asmenims, kurie dėl įvairių priežasčių negali įgyti žinių tradicinėje bendrojo lavinimo mokykloje (moksleiviams, kuriems skirtas mokymas namuose, emigrantams, jų vaikams, imigrantams, užsienyje gimusiems ir nuolat gyvenantiems lietuviams; neįgaliesiems, turintiems judėjimo, klausos ir kitas negalias, psichologinių bendravimo problemų turintiems jaunuoliams, dirbantiems ar vyresnio amžiaus mokiniams, besilaukiančioms arba auginančioms mažamečius vaikus mamoms, atliekantiems bausmę įkalinimo įstaigose ir kitiems).

7–12 klasių gabūs mokiniai nuotoliniu būdu gali mokytis Nacionalinėje moksleivių akademijoje (įkurta 2006), yra devynios dalykinės sekcijos (biochemijos, chemijos, ekonomikos, fizikos ir astronomijos, lietuvių filologijos, informatikos, istorijos, matematikos ir muzikos), geriausieji kviečiami į tris kartus per metus vykstančias sesijas.

2020 dėl COVID‑19 protrūkio nuotoliniu būdu iš namų mokėsi daug moksleivių ir studentų.

nuotolinis mokymas

1300

2271

nuotolinis mokymas

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką