kanadinė audinė

kanadinė audinė

audnės (Lutreola), kiauninių (Mustelidae) šeimos žinduolių pogentis. 2 rūšys.

Kūno ilgis 28–45 cm, uodegos 12–18 cm, masė 500–1500 g. Kūnas plonas, ištęstas, kojos trumpos, pirštai sujungti plaukiojamąja plėvele. Kailis rudas, švelnus ir tankus.

Minta įvairiais smulkiais vandens ir sausumos gyvūnais. Veda 3–10 jauniklių, kurie lytiškai subręsta po metų. Gyvena urvuose, prie vandens. Gerai plauko ir nardo.

Europinė audinė (Mustela lutreola) paplitusi Europoje ir Vakarų Sibiro pietinėje dalyje. Šviesiai ruda, pasmakrė ir abi lūpos baltos. Lietuvoje labai reta arba visai išnykusi.

Kanadinė audinė (Mustela vison) paplitusi Šiaurės Amerikoje, aklimatizuota daugelyje Europos ir Šiaurės Azijos vietų. Stumia europinę audinę iš jos gyvenamojo biotopo. Tamsiai ruda, balta tik apatinė lūpa ir pasmakrė. Didesnė už europinę audinę. Auginti fermose 19 a. pabaigos atvežta į Europą, 1930 – į Lietuvą. Selekcijos būdu išvesta daugiau kaip 100 kanadinės audinės spalvinių variacijų. Lietuvoje kanadinių audinių 1950 buvo paleista Zarasų ir Utenos, 1953 – Ukmergės ir Anykščių rajonuose. 20 a. pabaigoje jos buvo paplitusios daugelyje vietų; svarbios kailių verslui.

2656

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką