Audito ir apskaitos tarnyba

Audto ir apskaitõs tarnýba, iki 2008 Lietuvõs Respùblikos apskaitõs institùtas, Lietuvos apskaitos ir audito sistemos koordinavimo ir priežiūros įstaiga, veikusi Vilniuje 2002–2015.

Veikla

Rengė ir leido verslo apskaitos standartus, metodines rekomendacijas, konsultavo verslo ir valdymo apskaitos klausimais, rengė pavyzdinį sąskaitų planą, vykdė viešąją auditorių ir audito įmonių priežiūrą, organizavo kursus, koordinavo apskaitos (finansinės atskaitomybės) tarptautinių standartų vertimą į lietuvių kalbą, dalyvavo tobulinant Lietuvos apskaitos sistemą ir derinant ją su Europos Sąjungos ir tarptautiniais reikalavimais, planuojant ir įgyvendinant šalies finansų politiką, plėtojo ryšius su kitų šalių (Didžiosios Britanijos, Estijos, Latvijos, Prancūzijos, Švedijos, Vokietijos) apskaitos standartų rengėjais, Tarptautine apskaitos standartų valdyba, Pasaulio banko ekspertais, dalyvavo Europos Komisijos Apskaitos reguliavimo komiteto posėdžiuose.

Turėjo 18 darbuotojų (2015).

Vadovai

Direktoriai: Laimutė Kazlauskienė (2002–2008), Audrius Linartas (2008–2015).

Istorija

2002 pertvarkius Audito, apskaitos ir turto vertinimo institutą įkurtas Lietuvos Respublikos apskaitos institutas. Steigėjai: Finansų ministerija ir kiti juridiniai asmenys.

2008 institutas pertvarkytas į Audito ir apskaitos tarnybą.

2015 Audito ir apskaitos tarnyba sujungta su Turto vertinimo priežiūros tarnyba ir Įmonių bankroto valdymo departamentu į Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybą prie Finansų ministerijos.

1244

-Audito, apskaitos ir turto vertinimo institutas

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką