Audto Rmai, Euròpos Audto Rmai (anglų kalba European Court of Auditors, ECA, prancūzų kalba Cour des comptes européenne), viena pagrindinių Europos Sąjungos institucijų. Būstinė Liuksemburge.

Pagrindinės institucijos

stendas su Audito Rūmų emblema ir užrašu įvairiomis kalbomis prie Audito Rūmų būstinės Liuksemburge

Audito Rūmus sudaro 27 nepriklausomi auditoriai (po vieną iš kiekvienos Europos Sąjungos valstybės narės). Juos 6 metams skiria Europos Sąjungos Taryba pritarus Europos Parlamentui (gali būti skiriami kitai kadencijai). Audito Rūmų pirmininkas (pirmininkauja Audito Rūmų posėdžiams ir užtikrina, kad Audito Rūmų sprendimai būtų įgyvendinti) renkamas iš auditorių 3 metams (gali būti perrinktas ir kitai kadencijai). Audito Rūmai organizuoti į 5 kolegijas. Kiekvienos kolegijos Audito Rūmų nariai 2 metų kadencijai (gali būti pratęsta) išsirenka seniūną. Kiekviena kolegija atsako už 2 sritis: priima specialiąsias ataskaitas, specialiąsias metines ataskaitas ir nuomones bei rengia metines ataskaitas dėl Europos Sąjungos biudžeto ir Europos plėtros fondų, kurias tvirtina visos sudėties Audito Rūmai.

Veikia Audito kokybės kontrolės (sudaro už audito kokybės kontrolę atsakingas Audito Rūmų narys ir po vieną narį iš kiekvienos kolegijos) komitetas, atsakingas už Audito Rūmų audito politiką, standartus ir metodiką, paramą auditui ir jo vystymą bei audito kokybės kontrolę ir Administracinis (sudaro kolegijų seniūnai, Audito Rūmų generalinis sekretorius, už tarpinstitucinius ryšius atsakingas narys ir už audito kokybės kontrolę atsakingas narys) komitetas, nagrinėjantis visus administracinius reikalus ir priimantis sprendimus dėl su komunikacija ir strategija susijusių klausimų.

Audito Rūmai 6 metų kadencijai (gali būti pratęsta) skiria Generalinį sekretorių, kuris yra atsakingas už personalo valdymą ir žmogiškųjų išteklių, finansų ir bendrų paslaugų administravimą.

Veikla

Audito Rūmai tikrina visas Europos Sąjungos institucijų pajamų ir išlaidų bei įsteigtų tarnybų sąskaitas, rengia pranešimus apie atliktą auditą Europos Parlamentui ir Europos Sąjungos Tarybai, gali pareikšti nuomonę apie lėšų naudojimą ir finansiškai atsakingų pareigūnų bei inspektorių darbą reglamentuojančius aktus. Pasibaigus finansiniams metams Audito Rūmai rengia metinį pranešimą apie Europos Sąjungos finansinę veiklą. Audito Rūmai talkina Europos Parlamentui ir Europos Sąjungos Tarybai kontroliuojant biudžeto vykdymą.

Audito Rūmai įsteigti 1975 Briuselio sutartimi, kuri įsigaliojo 1977. Būstinė Liuksemburge. Audito Rūmuose dirba apie 900 darbuotojų.

Lietuvos atstovai

Lietuva savo atstovą Audito Rūmuose turi nuo 2004: Irena Petruškevičienė (2004–10), R. Budbergytė (2010–16), R. Šadžius (2016–22), L. L. Andrikienė (nuo 2022).

Europos audito rūmų pirmininkas Klausas-Heineris Lehne ir Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda susitikimo Vilniuje metu (2021 09 29)

1

893

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką