Aukštieji karininkų kursai

Aukšteji kariniñkų kùrsai, nuo 1923 Aukšteji kariniñkų ddžiojo Lietuvõs kunigáikščio Výtauto Ddžiojo kùrsai, nuo 1932 Výtauto Ddžiojo kariniñkų kùrsai.

Kursai įsteigti 1921 04 13 Kaune. Siekta suvienodinti ir gilinti karininkų žinias. 1922 priimtas statutas, kuris numatė bendrąjį ir generalinio štabo (aukštojo mokslo) skyrius. Dėl įvairių priežasčių (patyrusių ir kvalifikuotų dėstytojų stokos, pirmaeilių valstybės gynimo ir kariuomenės organizavimo uždavinių) pastarasis neveikė, todėl karininkai mokydavosi užsienio valstybių karo akademijose. 1923 buvo įsteigti artilerijos, fizinio lavinimo skyriai. 1927 prie Aukštųjų karininkų kursų prijungus Aukštuosius karo technikos ir Aviacijos kursus Aukštieji karininkų kursai užėmė tarpinę padėtį tarp aukštesniosios ir aukštosios mokyklos. Į Aukštuosius karininkų kursus buvo priimami karininkai, baigę aukštesniąją mokyklą. Mokslas trukdavo dvejus metus. Nuo 1928 Aukštieji karininkų kursai neberengė bendrojo skyriaus laidų. 1932 kursuose įsteigus generalinio štabo skyrių Aukštieji karininkų kursai peraugo į Aukštąją karo mokyklą. Kursus baigė apie 500 karininkų.

Aukštųjų karininkų kursų klausytojai ir dėstytojai su valstybės ir kariuomenės vadovais (1929, Lietuvos vaizdo ir garso archyvas)

Kursų viršininkai (chronologiškai): W. J. A. M. Katche, L. Radus-Zenkavičius, V. Skorupskis, B. Štencelis, S. Dirmantas.

1718

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką