balnẽlis, įvairių pakinktų komplektų dalis. Pagal konstrukciją balneliai skirstomi į plokščiuosius ir iškiluosius. Plokštieji balneliai labiau pritaikyti įmitusiems, lygia nugara arkliams. Plokščiąjį balnelį sudaro viena ištisinė arba dvi pagalvėlės, kurias jungia odinis 50–75 cm ilgio ir 10–15 cm pločio viršus. Ant jo pritvirtintos dvi medinės arba metalinės trinkelės su metaliniais žiedais. Iškilieji balneliai patogesni liesesniems arkliams, su aukštai iškilusiu gogu; virš jo pakilęs balnelis netrina. Iškiląjį balnelį sudaro dvi ovalios, veltiniu pamuštos ir iš viršaus audeklu arba oda aptrauktos medinės 25 cm ilgio ir 12–15 cm pločio lentelės, nejudamai arba šarnyrais sujungtos metaliniu lankeliu.

iškilasis balnelis: 1 – veltinis, 2 – dangtelis, 3 – metalinės arba medinės lentelės, 4 ir 5 – metalinis lankelis, 6 – kilpa pakeltinei perverti, 7 – kilpa pavaržos diržui pritvirtinti

Abiejų tipų balneliai arkliui prie nugaros tvirtinami pavarža. Vieno arklio kinkinyje pavalkais su lanku balnelis prilaiko lanką, pavalkus ir ienas, vieno ir poros arklių kinkinyje plėškėmis – vienodame aukštyje viržius ir vadeles.

2227

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką