Barselonà (Barcelona), miestas Ispanijos šiaurės rytuose, prie Viduržemio jūros; Katalonijos autonominės srities ir Barselonos provincijos centras.

Barselonos panorama

Plotas 101 km2. 1,64 mln. gyventojų (2021); antrasis (po Madrido) pagal gyventojų skaičių Ispanijos miestas.

Su gretimais miestais (Badalona, Cornella, Hospitaletu, El Pratu, Sabadelliu, Santa Coloma de Gramanetu, Tarrasa ir kitais) sudaro aglomeraciją (apie 5 mln. gyventojų, 2022).

Prekybos (krovinių apyvarta 65,9 mln. t, 2018) ir keleivių (apie 3 mln. kruizinių laivų keleivių ir 1,45 mln. keltų keleivių, 2018; keltai į Balearų salas) uostas. El Prato tarptautinis oro uostas (50,2 mln. keleivių, 2018). Pro Barseloną eina geležinkeliai ir automobilių keliai iš Prancūzijos į Vidurio ir Pietų Ispaniją. Metropolitenas (nuo 1924; linijų ilgis apie 150 km). Tekstilės pramonė (nuo 18 a.), automobilių, motociklų, elektros mašinų gamyba, laivų statyba, juodoji metalurgija; chemijos (plastikų) ir naftos chemijos, farmacijos, popieriaus ir poligrafijos, siuvimo pramonė.

Daugelio tarptautinių pramonės ir prekybos, draudimo bendrovių, bankų būstinės. Tarptautinės mugės, parodos (Pasaulinė paroda, 1888; EXPO‑1929), kongresai. Muzikos festivaliai. Tarptautinio turizmo centras. Barselonos universitetas, Barselonos autonominis universitetas (įkurtas 1968), aukštoji technikos mokykla, verslo mokykla. Didžiausias Ispanijoje operos teatras Liceo (1994 nukentėjo nuo gaisro). Archeologijos, Katalonijos meno, dekoratyvinio meno, šiuolaikinio meno, miesto istorijos, jūrų, P. Picasso, A. Gaudí muziejai.

Barselonos architektūra

Barselonos istorija

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką