Bibliografijos ir knygotyros centras

Bibliogrãfijos ir knygótyros ceñtras, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos padalinys 1992 03–2016 01; Lietuvos valstybinės einamosios ir nacionalinės retrospektyviosios bibliografijos ir spaudos statistikos bei centralizuoto katalogavimo mokslinės ir praktinės veiklos centras.

Struktūra ir veikla

Centre veikė Standartizacijos, Privalomojo egzemplioriaus gavimo ir kontrolės, Einamosios bibliografijos, Nacionalinės spaudos retrospektyviosios bibliografijos skyriai. Nuo 1992 centras leido valstybinės einamosios bibliografijos rodykles Bibliografijos žinios, Lietuvos bibliografinės priemonės, savaitinį biuletenį Ekspresinformacija apie naujus spaudinius, išėjusius Lietuvoje, Anotacines katalogo korteles, leidinius Lietuvos leidėjai, Parduodamų Lietuvos knygų katalogas, statistikos rinkinį Lietuvos spaudos statistika, metinį leidinį Bibliografija (1993–1994 Bibliografijos žinios). Su kitomis bibliotekomis rengė retrospektyviosios nacionalinės bibliografijos leidinius Lietuvos bibliografija.

Istorija

bibliotekai perduota buvusi Knygų rūmų saugykla Šv. Jurgio bažnyčioje (21 a. pradžia; iškraustyta iki 2017)

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Bibliografijos ir knygotyros centras buvo įsteigtas 1992 03 31 iš reorganizuotų Knygų rūmų (veikė nuo 1945). Nuo 1992 centre veikė Tarptautinio standartinio knygos numerio (ISBN), nuo 1993 – Tarptautinio standartinio serialinio leidinio numerio (ISSN), nuo 1994 – Tarptautinio standartinio muzikos leidinio numerio (ISMN) Lietuvos agentūros. 2016 01 04 Bibliografijos ir knygotyros centras buvo likviduotas, jo skyriai ir funkcijos integruotos į kitus bibliotekos padalinius.

Vadovai

Direktorė R. Varnienė-Janssen (1992–2015).

2799

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką