Biržuvėnų piliakalnis

Biržuvėnų piliakalnis

Bržuvėnų pliakalnis, piliakalnis su papėdės gyvenviete Telšių rajono savivaldybės teritorijoje, Luokės seniūnijoje, Biržuvėnuose. Dar vadinamas Koplyčkalniu, Bambizkalniu. Datuojamas antro tūkstantmečio pradžia. Valstybės saugomas objektas.

Piliakalnis

Piliakalnis įrengtas Virvyčios dešiniajame krante. Aikštelė keturkampė (pailga rytų–vakarų kryptimi), 28 x 14 m dydžio, šiek tiek žemėjanti į vakarus. Šiaurės vakarinė aikštelės dalis nuplauta Virvyčios. Piliakalnio šlaitai statūs, 5 m aukščio. Spėjama, piliakalnis galėjo būti naudojamas kaip prieplauka. Piliakalnį juosia 1–1,5 m aukščio ir 9 m pločio pylimas, jo išorinis šlaitas leidžiasi į griovį. Rytiniame aikštelės krašte ir pylime yra duobė (10 x 10 m dydžio), čia stovėjo mūrinė Gorskių koplyčia, sugriauta per Pirmąjį pasaulinį karą. Manoma, kad koplyčios vietoje 16–17 a. būta evangelikų reformatų (kalvinų) bažnyčios. Kalvinus žmonės vadino bambizais, todėl piliakalnis pradėtas vadinti Bambizkalniu. 1964 piliakalnį žvalgė Istorijos instituto archeologai.

Biržuvėnų piliakalnis

Gyvenvietė

Į pietus ir rytus nuo piliakalnio 1 ha plote yra papėdės gyvenvietė. Čia rasta žiestosios keramikos, papuoštos bangelės ornamentu.

Koplyčkalnis; Bambizkalnis

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką