Bogotà (Bogotá), Kolumbijos sostinė.

Sudaro savarankišką administracinį vienetą – sostinės apygardą (Distrito Capital; plotas 1623 km2, 7,91 mln. gyventojų, 2023); 3615 km2 ploto aglomeracijoje 10,4 mln. gyventojų.

Bogotos panorama

Bogota įsikūrusi Rytų Kordiljeroje (Šiaurės Andai), apie 2600 m aukštyje, Guadalupės ir Monserratės kalnų papėdėje. Pro Bogotą eina Panamerikos plentas. Geležinkeliai į Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno uostus. El Dorado tarptautinis oro uostas.

Juodoji metalurgija, mašinų gamyba, chemijos ir farmacijos, elektrotechnikos, tekstilės (daugiausia medvilnės), odos ir avalynės, poligrafijos, maisto (mėsos, malimo, alaus, tabako) pramonė. Dailieji amatai (gaminama šiaudinės ir fetrinės skrybėlės, juvelyriniai dirbiniai iš sidabro ir smaragdų). Smaragdų, sidabro, nelegali narkotikų prekyba. Turizmas (netoli Bogotos yra Tequedamos kriokliai; keltuvas į Monserratės kalno viršūnę, kurioje pastatyta bažnyčia).

Daugiau kaip 100 universitetų ir kitų aukštųjų mokyklų, tarp jų – Popiežiškasis Ksavero universitetas (įkurtas 1623), Nacionalinis Kolumbijos universitetas (įkurtas 1867), Apygardos Francisco José de Caldaso universitetas (įkurtas 1948), Andų universitetas (įkurtas 1948).

Nacionalinė biblioteka. Muziejai: Aukso (ikikolonijinio laikotarpio eksponatai), kolonijinio laikotarpio, nacionalinis, Bolívaro, gamtos istorijos; šiuolaikinio meno galerijos. Kolumbo teatras. Astronomijos observatorija (pirmoji Lotynų Amerikoje, įkurta 1803), planetariumas. Botanikos sodas.

Santa Fe de Bogotá; Bogota, Distrito Capital

Bogotos architektūra

Bogotos istorija

Bogotos lietuviai

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką