borderkolis

borderkòlis (angl. Border Collie), šunų veislė. Kilo iš persų aviganių. Išvesti Didžiojoje Britanijoje. Šios veislės šunys buvo tiesiog nepakeičiami avių ganytojai, ganymo instinktas yra labai stiprus.

Borderkolis yra vidutinio dydžio atletiškas aviganis. Patino aukštis ties gogu 53–55 cm, patelės kiek mažesnis. Galva yra vidutinio dydžio, link nasrų siaurėja. Akys rudos, ovalios, kartais gali būti mėlynos. Ausys vidutinio dydžio, stačios, arba pusiau stačios, jų galiukai nulinkę į priekį. Uodega ilga, siekianti kulkšnis, užriestu galiuku. Būna šiurkščiaplaukiai ir švelniakailiai. Kailio spalva gali būti balta su juoda, ruda su balta, juoda su pilka, visiškai juoda arba trijų spalvų. Pavilnė trumpa, tanki ir minkšta.

Borderkoliai yra viena iš greičiausiai besimokančių šunų veislių. Jie energingi, gyvybingi, budrūs, sumanūs, nuovokūs, ryžtingi, prieraišūs. Šie šunys puikiai sutaria su vaikais ir kitais gyvūnais. tinka bandoms ganyti ir saugoti. Prisiploję prie žemės, borderkoliai seka avių bandą ir akimis nurodo, kur link joms judėti. Prireikus bėga avių nugaromis. Borderkoliams reikalingas labai didelis fizinis aktyvumas.

borderkolis

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką