Bražuõlės sutarts, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Jogailos ir Vokiečių ordino atstovų sutartis, sudaryta 1382 07 06 Bražuolėje (prie Trakų).

Jogailai sukilus prieš Lietuvos didįjį kunigaikštį Kęstutį, 1382 06 12 užėmus Vilnių, kartu ir didžiojo kunigaikščio sostą, Kęstučio ir Vytauto padėtis tapo sunki, jie buvo atskirti nuo Trakų. Tuo naudodamasis Jogaila apgulė Trakus, prie kurių artėjo tuo metu į Lietuvą įsiveržusi Vokiečių ordino kariuomenė. Jogaila, 1380 sudaręs su ordinu sau palankią Dovydiškių sutartį, vis dėlto nebuvo tikras dėl kryžiuočių ketinimų, nes 1381 buvo praradęs didžiojo kunigaikščio sostą. Jogailos kariuomenė patraukė prieš kryžiuočius. Skirgailai tarpininkaujant, buvo išsiaiškinta, kad Vokiečių ordinas ketina, kaip ir anksčiau, remti Jogailą. Šalys pasižadėjo nepulti viena kitos iki 1382 09 08, kryžiuočiai įsipareigojo neremti Kęstučio ir jo sūnų. Jogaila sutartimi garantavo ordino paramą prieš Kęstutį, o ordinas pasiekė, kad Kęstutis prarastų galimybę susitarti su Jogaila ir dėl to paaštrėtų lietuvių kunigaikščių tarpusavio kovos (per jas 1382 Kęstutis buvo nužudytas).

Vokiečių ordino didžiojo maršalo Kuno von Hatsteino ir keturių Prūsijos komtūrų sutartis su Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu Jogaila, jo motina ir broliais (1382 07 06, Bražuolė; Krokuvos nacionalinis muziejus)

683

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką