Bulgarijos nacionalinis bankas

Bulgãrijos nacionãlinis bánkas (bulg. Българска народна банка), šalies centrinis bankas. Būstinė Sofijoje.

Veikla

Bulgarijos nacionalinio banko būstinės pastatas Sofijoje, Battenbergo aikštėje (pastatytas 1934–1939, architektai Ivanas Vasilijus ir Dimitaras Tsolovas)

Bulgarijos nacionalinis bankas atsako už šalies finansų sistemos stabilumą ir jos plėtrą, kainų stabilumą, atlieka pinigų emisiją, prižiūri komercinių bankų ir kitų kredito įstaigų veiklą, tarpbankinius atsiskaitymus, saugo ir tvarko šalies užsienio valiutos ir aukso atsargas ir kita. Yra 3 departamentai: Emisijos, Bankų ir Bankų priežiūros; monetų kalykla. Bankui vadovauja valdytojas. Banko aktyvai apie 32 mlrd. eurų, 895 darbuotojai (2021 pradžioje).

Istorija

Bulgarijos nacionalinis bankas įkurtas 1879 01 25. Iš pradžių bankas veikė kaip autonominė kredito įstaiga. 1885 tapo emisijos banku. 1952 įkurta monetų kalykla. 1998 atidaryta Bulgarijos nacionalinio banko nacionalinės valiutos banknotų spaustuvė (iki to laiko buvo spausdinama kitose šalyse). 1999 Bulgarijos levas susietas su euru (santykiu 1,95583 levo už eurą). Nuo 2007 bankas priklauso Europos centrinių bankų sistemai.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką