„CARE International“

„CARE International“, tarptautinė nevyriausybinė humanitarinės pagalbos organizacija. Viena didžiausių ir seniausių humanitarinės pagalbos organizacijų pasaulyje. Vienija 14 nacionalinių organizacijų. Centrinė būstinė Ženevoje, regioninės būstinės Niujorke ir Briuselyje.

Veikla

Teikia skubią pagalbą stichinių nelaimių, bado, karo ir kitų konfliktų metu. Stato mokyklas, vaikų darželius, nemokamo maitinimo centrus skurdžiuose ir nelaimių ištiktuose regionuose, organizuoja medicininę pagalbą, savanorių veiklą, maisto ir geriamojo vandens tiekimą. Vykdo gamtosaugos (miškų atkūrimo, dirvos erozijos stabdymo Rytų Afrikoje, Pietų Amerikoje), mokinių maitinimo, švietimo programas. 2021 organizacija vykdė apie 1500 projektų 102 šalyse, teikė paramą apie 100 mln. žmonių.

paminklas organizacijai CARE International Havre (pastatytas 1986)

Istorija

1945 susivienijus 22 Jungtinių Amerikos Valstijų labdaros organizacijoms įkurtas susivienijimas CARE. 1946 pradėjo savo veiklą siųsdama maisto siuntas į sugriautą Havrą (Prancūzija). 1948 organizacija ėmė veikti už Europos ribų, iš pradžių siųsdama maistą į Japoniją, po to į Kiniją, Korėją, Filipinus, Indiją ir kitur. Nuo 1955 orientuojasi į besivystančias šalis. 1962 susijungusi su medicininės pagalbos organizacija MEDICO padidino medicininę pagalbą (personalu, vaistais, įranga ir kita) jos stokojančioms šalims. Nuo 1967 orientuojasi ne į pavienes bendruomenes, bet į šalies masto programas, sudarydama partnerystės sutartis dėl pagalbos su šalių vyriausybėmis. 1983–85 teikė paramą badaujantiesiems Etiopijoje, 1991–92 – Somalyje. 1982 įkurta tarptautinė organizacija CARE International, vienijanti atskiras nacionalines organizacijas.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką