Černiauskų piliakalnis

Černiausk pliakalnis, Léipalingio pliakalnis, vienintelis piliakalnis Druskininkų savivaldybės teritorijoje, apie 2 km į pietus nuo Leipalingio, Černiauskų kaimo galulaukėse, Bilsinyčios upės kairiajame krante, netoli Baltajo Bilso ežero. Nacionalinės reikšmės archeologijos paminklas (nuo 1998). Datuojamas pirmo tūkstantmečio prieš Kristų pabaiga–antro tūkstantmečio po Kristaus pirma puse. Piliakalnio aikštelė ovali, pailga šiaurės vakarų–pietryčių kryptimi, 50 m ilgio, 12–16 m pločio, viduryje iškila iki 1 m aukščio. Matyti senų duobių žymių. Aikštelės kraštuose yra kultūrinis sluoksnis. Šlaitai statūs, vakarinis – apie 11 m, kiti – 8–9 m aukščio. Piliakalnis apardytas arimų, šlaitai pažeisti anksčiau kasant žvyrą.

Černiauskų piliakalnis

Į rytus nuo piliakalnio yra papėdės gyvenvietė (0,2 ha plote). Čia rasta gargažių, molinis cilindrinis verpstukas, brūkšniuotosios, grublėtosios, žiestosios keramikos, gyvulių kaulų, molio tinko.

Pasakojama, kad rūmuose ant kalvos gyvenusi ragana su sūnumi. Kai sūnus prigėrė ežerėlyje, supykusi ragana užkeikė ežerėlį ir pati su rūmais prasmego į žemę. Dar pasakojama, kad ant kalno buvusi apie 3 sieksnių skersmens skylė. Į ją nuleidus virvę su pririštu akmeniu šis atsimušdavo į kažką, skambantį kaip geležis.

Černiauskų piliakalnis

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką