Abbot Charles Greeley (Čarlzas Grilis Ãbotas) 1872 05 31Wilton (Naujojo Hampšyro valstija) 1973 12 17Riverdale (Merilando valstija), Jungtinių Amerikos Valstijų astrofizikas. Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinės mokslų akademijos narys (1915, 1919–23 sekretorius).

Išsilavinimas ir pedagoginė veikla

1895 baigęs Masačusetso technologijos institutą pradėjo dirbti Smithsono institute; 1928–44 sekretorius. 1907–44 šiam institutui priklausančios astrofizikos observatorijos Vašingtone direktorius.

Mokslinė veikla

Pagrindinė tyrimų kryptis – elektromagnetinės Saulės spinduliuotės spektro matavimai. Remdamasis savo tyrimais 1911 padarė teisingą išvadą, kad tolydinį Saulės spektrą skleidžia karštos didelio slėgio dujos, o ne įkaitę skysčiai ar kietosios medžiagos, kaip tuomet buvo įprasta manyti. Apibendrinęs apie dešimtmetį trukusius matavimus 1915 paskelbė patikslintą Saulės konstantos vertę, kuri 1 % tikslumu sutampa su šiuo metu pripažinta šios konstantos verte. Sistemingai tyrė Saulės konstantos nežymias variacijas ir ieškojo jų sąryšio su Saulės aktyvumu bei ilgalaike orų kaita Žemėje. T. p. tyrė Žemės atmosferos pralaidumo ir sugerties ypatumus ir kilmę. Sukonstravo prietaisų Saulės spinduliuotei matuoti – piroheliometrą ir piranometrą. Išrado ir užpatentavo įvairių praktinės paskirties prietaisų, naudojančių Saulės energiją.

Charles Greeley Abbot

Atminimo įamžinimas

Ch. G. Abboto vardu pavadintas krateris Mėnulyje.

3018

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką