Charles Leslie Stevenson

Stevenson Charles Leslie (Čarlzas Leslis Stvensonas) 1908 06 27Cincinnati 1979 03 14Bennington (Vermonto valstija), Jungtinių Amerikos Valstijų filosofas. Analitinės filosofijos atstovas. Dr. (1935).

Išsilavinimas ir pedagoginė veikla

1930 baigė anglų literatūrą Yaleʼio, 1933 – filosofiją Kembridžo universitete. 1935–38 dėstė Harvardo, 1939–44 – Yaleʼio, 1946–77 – Mičigano universitete.

Idėjos

Daugiausia nagrinėjo metaetikos ir estetikos problemas. Metaetikoje laikėsi emotyvizmo. Teigė, kad etikos teorija turi paaiškinti skirtingų racionalių požiūrių nesuderinamumą moralės klausimais, moralės sąvokų galią paveikti elgesį ir mokslo metodų nepakankamumą moralės reikalavimams pagrįsti; etikos tikslas yra suderinti ar išspręsti moralinius nesutarimus. Kūrė emotyviosios prasmės teoriją. Pasak Ch. L. Stevensono, etikos teiginiais ne tik išreiškiami kalbėtojo jausmai (kaip teigė A. J. Ayeris), bet ir siekiama paveikti pašnekovo emocijas ir elgesį, sulaukti jo pritarimo. Nors etikos teiginiai neretai turi ir deskriptyviąją (aprašomąją, nusakomąją) prasmę, bet emotyvioji prasmė yra esminė ir dažniausiai nepriklauso nuo deskriptyviosios.

Veikalai

Svarbiausi veikalai: Etika ir kalba (Ethics and Language 1944), Faktai ir vertybės (Facts and Values 1963).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką