Seignobos Charles (Šarlis Senjobò) 1854 09 10Lamastre (Ardècheʼo departamentas, Prancūzija) 1942 04 24Ploubazlanec (Bretanė), prancūzų istorikas. Filosofijos dr. (1881).

Išsilavinimas ir veikla

Gimė Privo vicemero šeimoje. Su pagyrimu baigė Aukštąją pedagoginę mokyklą Paryžiuje (École normale supérieure). 1877–79 lankėsi Berlyno, Göttingeno, Leipcigo ir Miuncheno universitetuose, susipažino su vokiškąja istorijos dėstymo metodika. Nuo 1879 buvo Dijono universiteto dėstytojas, vėliau – Tarptautinių ir politinių tyrimų mokyklos profesorius. Nuo 1890 dėstė Sorbonos universitete; istorijos profesorius (1900).

Tyrimų sritys, pažiūros ir publikacijos

Pirmieji Ch. Seignobos darbai skirti ankstyvajai ir vidurinių amžių Prancūzijos istorijai, vėliau jis tyrė naujosios istorijos tematiką – Europos politinę istoriją, Prancūzijos imperijos žlugimą ir Trečiosios Respublikos kūrimąsi, tarptautinių santykių istoriją. Parašė istorijos teorijos ir metodologijos veikalų. Anot Ch. Seignobos, pati istorija nėra mokslas, bet ypatingas pažinimo procesas, egzistuoja tik istorijos medžiagos perteikimo mokslas ir metodas. Gausūs istorinės faktinės medžiagos jo pozityvistiniai tyrimai daugiausia skirti politinei ir parlamentinei Europos istorijai.

Charles Seignobos

Charles Seignobos

Su Ch.‑V. Langlois parašytas Įvadas į istorijos tyrinėjimą (Introduction aux etudes historiques 1897) sulaukė tarptautinio pripažinimo kaip pavyzdinis vėlyvojo istorinio pozityvizmo teorinis darbas; juo rėmėsi ne viena istorikų (t. p. Lietuvos) karta.

Kitos svarbiausios publikacijos: Feodalinė sistema Burgundijoje iki 1360 (E régime féodal en Bourgogne Jusqu’en 1360 1882), Civilizacijos istorija (Histoire de la civilisation 1885), Imperijos nuosmukis ir Trečiosios Respublikos įkūrimas / Le déclin de l’Empire et l'établissement de la III‑e République (sintetiniame veikale Prancūzijos istorija / Histoire de la France, 7 tomas, 1921), Nuoširdi prancūzų tautos istorija (Histoire sincére de la nation française 1933).

-Charles Seignobos; -Šarlis Senjobo

1088

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką