čihuahua

čihuãhua (Chihuahua), dekoratyvinių šunų veislė. Vieni smulkiausių ir mažiausių šunų pasaulyje. Čihuahua kilmė nėra visiškai aiški. Žinoma, kad pavadinimas suteiktas Meksikos valstijos garbei, tačiau pateikiamos net kelios kilmės teorijos. Didžiausią populiarumą čihuahua įgijo 1850, kai veislė buvo atrasta iš naujo. Ji pripažinta 1904. Į Lietuvą pirmieji ilgaplaukiai čihuahua atkeliavo 1995, trumpaplaukiai – 2002.

čihuahua

Čihuahua yra nedideli šunys, jų aukštis ties ketera siekia 15–23 cm, svoris paprastai mažesnis nei 2,5 kilogramo. Patelės yra smulkesnės už patinus. Kūnas gana tvirtas, proporcingų formų. Ausys didelės ir stačios, nutolusios viena nuo kitos. Akys didelės ir apskritos, paprastai būna tamsios, tačiau šviesaus kailio čihuahua gali turėti ir šviesesnes akis. Nosies veidrodėlio spalva atitinka kailio spalvą – gali būti juodas arba šviesesnis. Lūpos plonos ir prigludusios, snukutis trumpas, šiek tiek smailėjantis. Kaklas vidutinio ilgio, plonas. Nugara tiesi. Uodega vidutinio ilgio, laikoma iškelta virš nugaros. Kailis gali būti ilgas arba trumpas, įvairios spalvos. Trumpaplaukių čihuahua kailis prigludęs, švelnus ir blizgus, ilgaplaukių – tiesus, gali būti kiek pasibangavęs, labai švelnus.

Čihuahua – kambariniai šunys, kurie visada nori būti kuo arčiau savo šeimininko. Jie nedideli, bet drąsūs, budrūs ir labai judrūs šunys, mėgsta intensyvius žaidimus, tačiau ilgi pasivaikščiojimai jiems nepatinka. Kai kurie šunys gali būti gana agresyvūs, todėl negali gyventi kartu su kitais augintiniais. Čihuahua yra labai jautrūs šalčiui, todėl žiemą juos svarbu aprengti.

čihuahua

čihuahua

čihuahua

čihuahua

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką