Naujokáitis Dalius 1967 11 20Vilnius, lietuvių džiazo būgnininkas, perkusininkas, kompozitorius, performansų autorius.

Biografijos faktai

1984 baigė Lietuvos konservatoriją (Alvydo Vainiaus mušamųjų klasę). Nuo 1986 grojo S. Sasnausko džiazo ansamblyje, 1989 prisijungė prie J. Milašiaus ansamblio Gitaromanija. Grojo ir su kitais muzikantais: V. Čekasinu, P. Vyšniausku, T. Kutavičiumi, E. B. Kanevičiumi, t. p. su roko, džiazo, populiariosios muzikos grupėmis.

Muzikinė veikla Niujorke

Dalius Naujokaitis

1995 išvyko į Niujorką. Čia su kitais menininkais įkūrė grupę Free Musicon Second Street. Su J. Meku dalyvavo įvairiuose projektuose, sukūrė muziką J. Meko filmams Happy Birthday To John Lennon, On My Way To Fujijama I Saw, This Side Of Paradise. Bendradarbiauja su kitais žymiais Niujorko menininkais: Butchu Morrisu, Arthuru Johnu Baronu, Aaronu Keaneʼu, Andrew Weissu, Dougu Wieselmanu, kitais. Su S. Koponen subūrė grupę Untyte (2008; jos repertuaro pagrindas – lietuviškos sutartinės), su Kenny Wollesenu, J. Haffneriu, J. Meku inicijavo tęstinį projektą Rasa Rasa (2012; sutartinių ir moderniosios muzikos derinys).

Koncertinė veikla Lietuvoje

Periodiškai atvykdamas į Lietuvą čia muzikuoja su J. Milašiumi, L. Mockūnu, Dovydu Stalmoku, Dominyku Vyšniausku, Mindaugu Vadokliu. Su jaunaisiais muzikantais subūrė Naujo Atomic Orchestra (su juo gastroliavo Austrijoje, Kroatijoje), Vilniuje, Kaune koncertavo su Niujorko muzikantais. 2020 inicijavo J. Mekui atminti skirtą festivalį.

D. Naujokaitis reiškiasi teatre ir kine (kuria muziką filmams, bendradarbiauja su režisieriumi Juliumi Žižliausku), kuria performansus, filmus (Lietuvoje ir Niujorke).

2785

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką