dãnai (savivardis danskere), Europos tauta. Pagrindiniai Danijos gyventojai (apie 5 mln. žmonių), gyvena ir Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, danų emigrantų palikuonių yra Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Australijoje. Iš viso pasaulyje gyvena apie 7 mln. danų. Kaba danų kalba. Dauguma tikinčiųjų evangelikai liuteronai, yra ir kitų protestantų bei katalikų.

karališkieji gvardiečiai prie Rosenborgo pilies (Kopenhaga)

namai Kopenhagoje

Gyvensena

Dauguma gyvena miestuose, dirba įmonėse, kaimiečiai daugiausia gyvena vienkiemiuose. Tradicinis namas – vienaeilė sodyba su po vienu stogu esančiais gyvenamaisiais ir ūkiniais pastatais (tvartu, arklide ir svirnu). Išliko žvejų kaimų. Garsėja ikikrikščioniškų ir krikščioniškų siužetų baladėmis. Pagrindiniai tradiciniai verslai: žemdirbystė ir gyvulininkystė (mėsa ir pienas). Amatai: juvelyriniai dirbiniai (ypač gintaro), kalvystė, puodininkystė, medžio drožyba, mezgimas.

Roskildės muzikos festivalis (2016)

vikingų medinis namas

Istorija

danų mergaitės (apie 1900)

Trečiame tūkstantmetyje prieš Kristų danų protėviai atsikraustė į Jutlandiją ir Danijos salas. 11–12 amžiuje pradėjo formuotis danų tauta (į ją įsiliejo Jutlandijoje gyvenę fryzai ir prie Baltijos jūros – slavai).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką