karališkieji gvardiečiai prie Rosenborgo pilies (Kopenhaga)

dãnai (savivardis danskere), Europos tauta. Pagrindiniai Danijos gyventojai (apie 5 mln. žmonių), gyvena ir Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, danų emigrantų palikuonių yra Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Australijoje. Iš viso pasaulyje gyvena apie 7 mln. danų. Kaba danų kalba. Dauguma tikinčiųjų evangelikai liuteronai, yra ir kitų protestantų bei katalikų.

Roskildės muzikos festivalis (2016)

Gyvensena

Dauguma gyvena miestuose, dirba įmonėse, kaimiečiai daugiausia gyvena vienkiemiuose. Tradicinis namas – vienaeilė sodyba su po vienu stogu esančiais gyvenamaisiais ir ūkiniais pastatais (tvartu, arklide ir svirnu). Išliko žvejų kaimų. Garsėja ikikrikščioniškų ir krikščioniškų siužetų baladėmis. Pagrindiniai tradiciniai verslai: žemdirbystė ir gyvulininkystė (mėsa ir pienas). Amatai: juvelyriniai dirbiniai (ypač gintaro), kalvystė, puodininkystė, medžio drožyba, mezgimas.

namai Kopenhagoje

vikingų medinis namas

Istorija

Trečiame tūkstantmetyje prieš Kristų danų protėviai atsikraustė į Jutlandiją ir Danijos salas. 11–12 amžiuje pradėjo formuotis danų tauta (į ją įsiliejo Jutlandijoje gyvenę fryzai ir prie Baltijos jūros – slavai).

danų mergaitės (apie 1900)

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką