cukranendrių nuėmimo darbai Madhja Pradeše (Indija, 2011)

deliaus dorójimas, baigiamieji žemdirbystės darbai: derliaus ėmimas, jo gabenimas, valymas, rūšiavimas, džiovinimas, gatavos produkcijos vežimas ir krovimas į sandėlius. Derlių imti (nupjauti ir iškulti javus, kasti bulves, šakniavaisius, rauti linus) galima šiais būdais: vienfaziu (derlius paimamas vienu kombaino važiavimu), dvifaziu (derlius iš pradžių nupjaunamas ar iškasamas ir paliekamas augimo vietoje, pradžiūvęs surenkamas ir iškuliamas kombainu; dvifaziu būdu derlius nuimamas anksčiau negu vienfaziu, kombainai dirba našiau ir greičiau), trifaziu (derlius imamas ir dorojamas 3 operacijomis, trejopomis mašinomis, pvz., javapjove, smulkintuvu, kuliamąja), daugiafaziu (derlius nupjaunamas, iškasamas ar nuraunamas mašinomis, surenkamas rankomis, gabenamas į sandėlius, pvz., javai – į kluonus, ten kuliami kuliamosiomis).

rapsų derliaus nuėmimas kombainu

Derliaus dorojimas Lietuvoje

rugiapjūtė Lietuvoje (rugių derliaus nuėmimas javų kombainu)

Javai, rapsai Lietuvoje daugiausia nuimami vienfaziu būdu (javų kombainu). Dvifaziu būdu javai nupjaunami pradalgine javapjove, pradžiūvę renkami ir kuliami javų kombainu, turinčiu rinktuvą. Trifaziu būdu javai nupjaunami pradalgine javapjove, renkami ir smulkinami smulkintuvu, iškuliami ir grūdai atskiriami nuo šiaudų stacionarinėmis kuliamosiomis. Daugiafaziu būdu javai nupjaunami javapjovėmis (arba dalgiais), iškuliami stacionarinėmis kuliamosiomis. Nupjauti žiemkenčiai rišami į pėdus ir sustatomi į gubas. Vasariniai, ankštiniai javai džiovinami pradalgėse, ant žaiginių, kuliami kluonuose kuliamosiomis. Žolių sėklojai dorojami javų kombainais vienfaziu arba dvifaziu būdu. Kai kurių žolių (dobilų) sėklos yra ankštelėse. Joms iš ankštelių ištrinti kombaine, virš kuliamojo būgno, įtaisoma trynimo apdanga arba naudojama trintuvė. Kukurūzų grūdai nuimami pritaikytais javų kombainais, užsienyje – specialiomis mašinomis.

Pašarai (šienas, silosas, šienainis ar žolės miltai) dorojami žolės dorojimo mašinomis. Šienui skirta žolė nupjovus šienapjovėmis džiovinama lauke ar daržinėse aktyviosios ventiliacijos įrenginiais. Žolė ir kukurūzai skirti silosui ar šienainiui nuimami žolės smulkintuvais. Bulvės kasamos bulviakasėmis (daugiafaziu būdu), bulvių kombainais (vienfaziu būdu) ir supilamosiomis bulviakasėmis ir kombainais (dvifaziu būdu). Bulviakasėmis iškastos bulvės nuo lauko surenkamos rankomis. Kombainas jas iškasa ir surenka į greta važiuojančią priekabą. Cukriniai runkeliai imami nuo lauko vienfaziu (cukrinių runkelių kombainais) arba dvifaziu būdu (dirbant naudojama lapapjovė ir runkelių kasamoji). Linai raunami daugiafaziu (rankomis arba linarovėmis) ir vienfaziu būdu (linų kombainais). Juodųjų serbentų uogoms nuimti yra specialios mašinos. Žirniai skirti konservuotiems žirneliams nuimami šienapjovėmis ir iškuliami specialiomis kuliamosiomis arba nupjaunami ir iškuliami specialiais kombainais.

cukrinių rukelių nuėmimas cukrinių runkelių kombainu

2453

229

-derliaus ėmimas; -derliaus nuėmimas; -derlius

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką