Dietrich Fischer‑Dieskau

Dietrich Fischer‑Dieskau

Fischer‑Dieskau Dietrich (Dytrichas Fšeris‑Dýskau) 1925 05 28Berlynas 2012 05 18Bergas (prie Starnbergo ežero, Bavarija), vokiečių dainininkas (baritonas), dirigentas. Vienas žymiausių oratorijų ir kamerinės muzikos atlikėjų. Berlyno meno akademijos narys (1956). 1947–48 mokėsi konservatorijoje Berlyne. 1948 debiutavo Vokiečių operoje Berlyne (1948–78 jo solistas), 1950 – La Scala Milane. Nuo 8 dešimtmečio reiškėsi ir kaip dirigentas. Dalyvavo Edinburgo, Bayreutho, Zalcburgo festivaliuose.

Kūryba

Dainavo (iki 1993) įvairių epochų ir stilių muziką. Sukūrė daugiau kaip 100 operos vaidmenų, tarp jų – Don Žuanas (W. A. Mozarto Don Žuanas), Falstafas (G. Verdi Falstafas), Vocekas (A. Bergo Vocekas). Garsėjo kaip dainų, ypač F. Schuberto, atlikėjas.

Koncertavo su žymiais pianistais (G. Moore’u, D. Barenboimu, S. Richteriu, V. Horowitzu) ir dirigentais (W. Furtwängleriu, O. Klempereriu, K. Böhmu, H. von Karajanu, G. Solti). Kompozitoriai B. Brittenas ir A. Reimannas jam sukūrė kūrinių.

Knygos

Parašė knygų apie kompozitorius ir jų kūrybą, tarp jų – Schuberto dainų pėdsakais. Tapsmas, esmė, poveikis (Auf den Spuren der Schubert Lieder. Werden, Wesen, Wirkung 1971), Wagneris ir Nietzsche. Mistikas ir jo atskalūnas (Wagner und Nietzsche. Der Mystagoge und sein Abtrünniger 1974).

Apdovanojimai

Grammy apdovanojimai.

981

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką