Domas Aleksa

Aleksà Domas 1983 10 17Vilnius, džiazo muzikantas (boso gitaristas), kompozitorius. B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje iš pradžių mokėsi griežti violončele, būdamas 13 m. perėjo prie gitaros (mokytojas L. Šinkarenko). Studijavo Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, Vilniaus kolegijoje (mokytojas Sergejus Sopelevas), Sandane Music Høgskulen (Norvegija).

Koncertinė veikla

Debiutavo 2000 festivalyje Vilnius Jazz su grupe Jazz Pictures. Su broliu būgnininku M. Aleksa grojo su įvairiais džiazo ir popmuzikos kolektyvais, tarp jų – Guerila Jazz.lt, A.I.R., Groovy Taxi, Brassbastardz, Skamp. 2004 D. Aleksa subūrė savo grupę. D. Aleksa muzikavo su Lietuvos džiazo muzikantais V. Čekasinu, V. Tarasovu, V. Labučiu, P. Vyšniausku, O. Molokojedovu, A. Gotesmanu, A. Anusausku, S. Sasnausku, K. Vaiginiu, L. Janušaičiu, t. p. ir su užsienio muzikantais N. Khemiru (Tunisas), P. Hamiltonu, O. Tayloru (abu Jungtinės Amerikos Valstijos), S. Rubina (Estija). Nuo 2012 grupės Dainius Pulauskas Group narys. Groja ir su folk, popmuzikos atlikėjais, koncertavo su V. Povilioniene, folkloro ansambliu Jorė. Su įvairiais kolektyvais dalyvavo džiazo festivaliuose Londone, Otavoje, Tokijuje, gastroliavo Kinijoje, Indijoje, Pietų Korėjoje, Etiopijoje, Turkijoje.

Albumai

Įgrojo daugiau kaip 30 albumų, 3 jų autoriniai: Domas Aleksa & d'Órange (su brazilu G. de Lima, senegaliečiu Xumanu, italu R. Manzinu, filipiniečiu R. Aristorenu, 2012), Time Twister (su R. Aristorenu, italu F. Sigurta, jamaikiečiu Ka Boukie, anglu M. Oladokunu, 2015), Reverie (su ispanu R. G. Pahlenu, vokiečiu F. Nnaji, 2017).

Kūriniai

D. Aleksa reiškiasi ir kaip kompozitorius bei aranžuotojas; jo kompozicija Suppose 2 B Latin įtraukta į lietuviškų džiazo temų rinkinį Nuo bliuzo iki sutartinių (2013).

2785

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką