draudmo bendróvė, draudmo monė, finansinio tarpininkavimo institucija, vykdanti draudimą bei su juo susijusią veiklą ir įsipareigojanti draudėjui draudimo sutartyje numatytų draudžiamųjų (draudiminių) įvykių atveju mokėti draudimo išmokas. Draudimo bendrovė turi turėti draudimo veiklos licenciją.

Rūšys

Pagal nuosavybės formą draudimo bendrovė gali būti privataus kapitalo akcinė bendrovė, valstybinė ar municipalinė įmonė, draudimo draugija (nesiekia pelno, veikia savitarpio pagalbos ir savišalpos principais, kiekvienas draudėjas yra ir draugijos narys), pagal atliekamų operacijų pobūdį – universali (teikia visas ar beveik visas draudimo arba jo šakos paslaugas), specializuota (teikia tik tam tikras draudimo paslaugas; dažniausiai yra gyvybės ir ne gyvybės draudimo įmonės), perdraudimo bendrovė, pensijų fondas, pagal aptarnaujamą teritoriją – regioninė, nacionalinė, tarptautinė (transnacionalinė), pagal įstatinio kapitalo dydį – maža, vidutinė, didelė.

Draudimo bendrovės Lietuvoje

Lietuvoje pagal Draudimo įstatymą (2003, įsigaliojo 2004) teisę vykdyti draudimo veiklą turi Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka įsteigtos draudimo bendrovės (akcinės, uždarosios akcinės ir Europos bendrovės), Europos Sąjungos šalių draudimo bendrovės, įgyvendinančios steigimosi teisę ir (arba) teisę teikti paslaugas.

Draudimo bendrovė negali verstis jokia kita ūkine komercine veikla, tik draudimu ir tiesiogiai su juo susijusia veikla – draudžiamųjų ir perdraudžiamųjų įvykių administravimu, tarpininkavimu sudarant draudimo ir pensijų kaupimo sutartis, konsultavimu draudimo ir perdraudimo klausimais, draudimo ir perdraudimo specialistų mokymu ir kvalifikacijos kėlimu, nekilnojamojo turto nuoma ir draudžiamo turto įvertinimu. Ne gyvybės draudimą vykdanti draudimo bendrovė negali vykdyti gyvybės draudimo. Gyvybės draudimą vykdanti draudimo bendrovė negali vykdyti ne gyvybės draudimo (išskyrus draudimą nuo nelaimingų atsitikimų ir ligos atveju), o pensijų kaupimo veiklą vykdo remdamasi Pensijų kaupimo įstatymu (2003).

Draudimo bendrovės steigiamos Akcinių bendrovių įstatymo (2000), Draudimo įstatymo (2003) ir Civilinio kodekso (2000, įsigaliojo 2001 07) nustatyta tvarka. Draudimo veiklos licenciją (galioja visose Europos Sąjungos šalyse) neribotam laikui išduoda Lietuvos bankas (banko Priežiūros tarnyba 2012 perėmė Vertybinių popierių komisijos ir Draudimo priežiūros komisijos funkcijas). Normaliai veiklai garantuoti draudimo įmonė turi turėti ne mažesnį kaip 1 mln. eurų įstatinį kapitalą ir garantinį fondą (gyvybės draudimą vykdančios draudimo bendrovės – ne mažesnį kaip 3,7 mln. eurų, ne gyvybės draudimą – ne mažesnį kaip 2,5 mln. eurų, perdraudimo bendrovės – ne mažesnį kaip 3,6 mln. eurų).

3064

3125

draudikas; -draudimas

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką