Džiuničiro Koidzumi

Koidzumi Džiuničiro (Junichirō Koizumi, Džiuničiras Kòidzumis) 1942 01 08Jokosuka (Kanagavos prefektūra), Japonijos politikas.

Iš senos politikų giminės. Studijavo ekonomiką Keio universitete, vėliau studijas tęsė Londono universiteto koledže.

1969, po tėvo Junyaʼos Koizumi (politikas, 1964–65 Japonijos gynybos agentūros generalinis direktorius) mirties, grįžo į Japoniją ir įsitraukė į politinę veiklą; tapo aktyviu Liberalų demokratų partijos veikėju. 1972–2009 Atstovų Rūmų narys. 1988–89 sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos, 1992–93 – pašto ir telekomunikacijų, 1996–98 – vėl sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos ministras.

2001–06 Liberalų demokratų partijos pirmininkas ir Japonijos ministras pirmininkas. Jo valdymo laikotarpiu vidaus politikoje daugiausia rūpintasi spręsti ekonomines problemas (privatizuotas paštas ir sumažinta valstybės skola), užsienio politikoje – dar labiau sustiprinti ryšiai su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis ir kitomis Vakarų valstybėmis (Dž. Koidzumi iniciatyva Japonija pasiuntė kariuomenę į Iraką; pirmą kartą nuo II pasaulinio karo pabaigos jos kariniai daliniai buvo pasiųsti į užsienį).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką