Egipto santykiai su Lietuva

Egpto sántykiai su Letuva.

Diplomatiniai santykiai ir atstovavimas

1992 01 22 Egiptas pripažino atkurtą nepriklausomą Lietuvos valstybę de jure, tą pačią dieną užmegzti diplomatiniai santykiai. 1993–94 Egiptui Lietuvoje pirmasis atstovavo ambasadorius Hamdy Mohamedas Ibrahimas Nada, rezidavęs Stokholme. 2002 Kaire oficialiai atidarius Lietuvos ambasadą, 2006–10 pirmasis Lietuvos ambasadorius Egipte buvo Dainius Ginutis Voveris. 2024 Lietuvai atstovauja ambasadorius, reziduojantis Kaire, Egiptui Lietuvoje – nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius, reziduojantis Kopenhagoje.

Sutartys ir susitarimai

Lietuvos ir Egipto vyriausybės pasirašė Ekonominio, techninio ir mokslinio bendradarbiavimo sutartį (1996), Bendradarbiavimo kultūros srityje (2004) ir Reikalavimo turėti vizą netaikymo diplomatinių pasų turėtojams (2019) susitarimus.

Šalių ekonominiai ryšiai

2022 prekybos apyvarta tarp Egipto ir Lietuvos sudarė 183 mln. eurų. Lietuva į Egiptą eksportavo prekių už 57 mln. eurų (55 vieta pagal eksportą Lietuvos užsienio prekyboje), importavo iš Egipto už 126 mln. eurų (36 vieta pagal importą). Egiptas iš Lietuvos daugiausia importavo valgomąsias daržoves ir šakniavaisius (38 %) ir javus (31 %), Lietuva iš Egipto – mineralinį kurą ir alyvas (81 %). Egipto tiesioginės investicijos į Lietuvos ūkį 2022 sudarė 0,54 mln. eurų.

2271

Egiptas

Egipto gamta

Egipto gyventojai

Egipto konstitucinė santvarka

Egipto partijos ir profsąjungos

Egipto ginkluotosios pajėgos

Egipto ūkis

Egipto istorija

Egipto švietimas

Egipto literatūra

Egipto architektūra

Egipto dailė

Egipto muzika

Egipto choreografija

Egipto teatras

Egipto kinas

Egipto žiniasklaida

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką