egzãminas (lot. examen – tyrimas), mokinių ir studentų žinių bei gebėjimų, taip pat gebėjimo panaudoti įvairius informacijos šaltinius patikrinimo būdas. Gali būti laikomas raštu (testo tipo užduotys), žodžiu (pasakojimas, atsakinėjimas į klausimus) ir kitaip. Pagal paskirtį gali būti brandos, stojamieji, keliamieji, valstybiniai, kvalifikaciniai ir kiti egzaminai.

Pirmieji egzaminai (valdininkams atrinkti) pradėti rengti 3 amžiuje prieš Kristų–2 amžiuje Kinijoje. Viduramžiais Europos universitetuose buvo laikomi bakalauro ir magistro egzaminai. 18–19 amžiuje egzaminai paplito ir kitose mokyklose.

LIETUVOJE mokiniai, baigdami bendrojo lavinimo vidurinę mokyklą, laiko brandos egzaminus – mokyklinius arba valstybinius. Stojančiųjų specialiesiems gebėjimams patikrinti aukštoji mokykla gali rengti ne daugiau kaip 2 stojamuosius egzaminus. Aukštesniųjų ir aukštųjų mokyklų studentai laiko keliamuosius (sesijos), valstybinius, kvalifikacinius egzaminus. 1997 įkurtas Nacionalinis egzaminų centras (iki 2000 Egzaminų centras) organizuoja ir vykdo pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą, bendrojo lavinimo vidurinės mokyklos brandos egzaminus, rengia įvairius testus, anketas, rezultatų analizę.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką